SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımovla Portuqaliyanın Nova Lissabon Universitetinin Tədris işləri və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru professor Jeao Amaro De Matos arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı bərpaolunan enerji mühəndisliyi üzrə birgə magistratura proqramının həyata keçirilməsi imkanları ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.
Professor De Matos bu sahədə təqdim edilə biləcək potensial əməkdaşlıq istiqamətləri barədə danışaraq, Nova Lissabon Universiteti tərəfindən hazırlanmış ilkin proqram təklifi ilə çıxış edib.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR Elmar Gasimov met with Vice-Rector for Academic Affairs and International Relations of NOVA University Lisbon (Portugal) Prof. João Amaro de Matos.
During the meeting, extensive discussions took place on the possibilities of implementing a joint master's program in Renewable Energy Engineering.
João Amaro de Matos outlined potential areas of cooperation in this area and presented the initial version of the program prepared by NOVA University Lisbon.