Hərbi xidmətdən qayıdan BANM məzunu dekan müavini oldu
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin məzunu, müəllimi, bu günlərdə hərbi xidmətdən qayıdan Ramil Şükürov BANM-ən rektoru Elmar Qasımovun əmri ilə mühəndislik fakültəsinin dekan müavini təyin olunub.
2013-cü ildə DİM imtahanından 652 bal toplayaraq BANM-ın Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasına qəbul olan Ramil Şükürov bakalavr və magistr təhsilini fərqlənmə diplomu ilə başa vurub. O, təhsil müddətində və sonrasında məktəbdə müxtəlif vəzifələrdə – metodist, müəllim, baş müəllim kimi fəaliyyət göstərib.
Ramil müəllim 2019-cu ildə Vaşinqtonda Beynəlxalq Astronavtika Konqresində iştirak edib, rəhbərlik etdiyi komandalar ICPC və TEKNOFEST yarışlarında yüksək nəticələr qazanıblar. Hazırda BANM-ın doktoranturasında təhsilini davam etdirən Ramil Şükürov hərbi xidmətini başa vurduqdan sonra bu yeni vəzifəyə təyin olunub.

Ramil Shukurov, a graduate and teacher of Baku Higher Oil School of SOCAR, who recently returned from military service, was appointed Deputy Dean of the Engineering Faculty by the order of BHOS Rector Elmar Gasimov.
Ramil Shukurov entered the Process Automation Engineering Department of BHOS in 2013, scoring 652 points on exams organized by the State Examination Center.
He graduated with honors from the BHOS with a bachelor's and master's degrees.
During and after his studies, he worked at BHOS in various positions - as a methodologist, teacher, and senior lecturer.
In 2019, Ramil Shukurov took part in the International Astronautical Congress held in Washington. The teams he led achieved high results in the ICPC and TEKNOFEST competitions.