Bakı Ali Neft Məktəbində SPE Azərbaycan Bölməsinin təşkilatçılığı ilə SPE PetroBowl Çempionatının Rusiya və Xəzər Regional Seçmə mərhələsi keçirildi.
Nüfuzlu akademik yarışma Rusiya və Xəzər regionunu təmsil edən yeddi universitet komandasını bir araya gətirdi: Atırau Neft Təhsili Mərkəzi, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi, Qazaxıstan -Britaniya Texniki Universiteti, Satbayev Universiteti, Tümen Sənaye Universiteti və Tümen Universiteti.
Seçmə mərhələlərin qalibləri bu il ABŞ-ın Hyuston şəhərində keçiriləcək SPE İllik Texniki Konfrans və Sərgisində (ATCE) iştirak etmək imkanı əldə edirlər.

The regional qualifying round of the SPE PetroBowl Championship for Russia and the Caspian region was held at Baku Higher Oil School (BHOS) with the organisational support of the SPE Azerbaijan Chapter.
Seven university teams from Russia and the Caspian region took part in the prestigious academic competition: Atyrau Oil Training Center, Azerbaijan State Oil and Industry University, Baku Higher Oil School, Kazakh-British Technical University, Satbayev University, Industrial University of Tyumen, and Tyumen State University.
Winners of the qualifying rounds will have the opportunity to participate in the SPE Annual Technical Conference and Exhibition (ATCE), which will be held this year in Houston, USA.