“Azərbaycan–Özbəkistan: ali təhsildə əməkdaşlığın inkişafında prioritet istiqamətlər” mövzusunda Birinci Rektorlar Forumu keçirilib.
Forumda Bakı Ali Neft Məktəbindən nümayəndəsi tədris və elmi işlər üzrə prorektor Sevda Zərgərova iştirak edib.
Tədbirə elm və təhsil nazirinin müavini İdris İsayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti, hər iki ölkənin ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri qatılıb.
Forum çərçivəsində ikili diplom proqramları, tələbə-müəllim mübadiləsi və birgə elmi tədqiqatlar müzakirə olunub. BANM və digər Azərbaycan universitetləri ilə Özbəkistanın aparıcı ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlıq sənədləri imzalanıb.

The First Rectors' Forum titled “Azerbaijan–Uzbekistan: Priority Directions in the Development of Cooperation in Higher Education” was held.
The forum was attended by Sevda Zargarova, Vice-Rector for Education and Scientific Affairs at Baku Higher Oil School (BHOS).
A delegation headed by Deputy Minister of Science and Education Idris Isaev and heads of higher education institutions of both countries took part in the event.
The forum discussed issues related to the implementation of double degree programs, student and teacher exchange programs, and joint scientific research.
During the event, documents on cooperation between Azerbaijani universities, including BHOS, and leading higher education institutions of Uzbekistan were signed.