BANM tələbələri AIRO 2025 də ilk üçlükdə.
Bakı Ali Neft Məktəbinin 2-ci kurs tələbələri – İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasından Poladlı Rəvan və Proseslərin avtomatlaşdırılması ixtisasından Quliyev Zeynalxan Azərbaycan Beynəlxalq Robototexnika Olimpiadasında (AIRO 2025) Software Engineer kateqoriyasında təqdim etdikləri layihə ilə 3-cü yerə layiq görülüblər.
Komanda tərəfindən hazırlanan proqram təminatı təhsil texnologiyaları sahəsinə yönəlib və funksionallığı, texniki həlli ilə münsiflər tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
AIRO 2025 yarışması robototexnika, mühəndislik və proqramlaşdırma sahələrində fəaliyyət göstərən gəncləri bir araya gətirib. Yarışma Mega Sumo, Mini Sumo, Lego Sumo, Lego Line, Line Follower, Robotic Startup və Software Engineer kateqoriyalarını əhatə edib.

The project developed by second-year students of Baku Higher Oil School Poladli Ravan (Information Security) and Guliyev Zeynalkhan (Process Automation) took 3rd place in the “Software Engineer” category of the Azerbaijan International Robotics Olympiad (AIRO 2025).
The educational technology software, presented by these students, was highly praised by the judges for its functionality and technical solution.
AIRO 2025 brought together young researchers specializing in robotics, engineering and programming.
The Olympiad was held in the following categories: Mega Sumo, Mini Sumo, Lego Sumo, Lego Line, Line Follower, Robotic Startup, and Software Engineer.