Rektor Elmar Qasımov BANM-da təhsil alan rumıniyalı tələbələrlə görüş keçirdi
2024/2025-ci tədris ilinin yaz semestrində Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə mübadilə proqramı çərçivəsində təhsil almış Rumıniyanın Ploeşti Neft-qaz Universitetinin tələbələri – Antonio-Cosmin Spanu, Anca-Maria Maxim, Marian-Mihail Ionescu, Dominic-Patrick Bartha və Ionut-Vladut Culpean BANM-ın rektoru Elmar Qasımovla görüşüblər.
Rektor Elmar Qasımov tələbələrin BANM-dakı təhsil və Azərbaycandakı həyat təəssüratları ilə maraqlanıb. Rumıniyalı tələbələr qazandıqları təcrübədən məmnun qaldıqlarını və BANM ailəsinində olmaqdan məmnun olduqlarını bildiriblər.

Rector Elmar Gasimov met with Romanian students who studied at BHOS
Students of the Petroleum & Gas University of Ploieşti (Romania) Antonio-Cosmin Spanu, Anca-Maria Maxim, Marian-Mihail Ionescu, Dominic-Patrick Bartha and Ionut-Vladut Culpean, who studied at the Petroleum Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) in the spring semester of the 2024/2025 academic year as part of the exchange program, met with Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov.
The rector asked the students about their impressions of studying at BHOS and life in Azerbaijan. The Romanian students expressed their satisfaction with their experience at the university, noting that they were happy to become part of the BHOS family.