Bakı Ali Neft Məktəbi ilə Bayraktar Teknoloji Azərbaycan MMC arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
BANM rektoru Elmar Qasımov imza mərasimində Memorandumun tələbə təcrübə proqramları və təhsil sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığını qeyd edib.
Bayraktar Teknoloji Azərbaycan şirkətinin baş icraçı direktoru Hüseyin Topuz, əməkdaşlığın tərəflər üçün strateji əhəmiyyətini vurğulayıb və bu istiqamətdə mühüm layihələrin gerçəkləşəcəyini vurğulayıb.
Görüşdə həmçinin Bayraktar Teknoloji Azərbaycan şirkətinin Baş texnologiya direktoru Erdoğan Akhan, Süni intellekt komandası rəhbəri Zərəfşan Məmmədova, T3 Vəqfinin direktoru Ahmet Köse və BANM-ın əməkdaşları iştirak ediblər.

A Memorandum of Understanding on cooperation was signed between Baku Higher Oil School (BHOS) and Bayraktar Technology Azerbaijan LLC
Speaking at the signing ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized the importance of the Memorandum in terms of expanding cooperation in the field of student internship programs and education.
Executive Director of Bayraktar Technology Azerbaijan LLC Huseyn Topuz emphasized the strategic importance of cooperation for the sides, noting that important projects will be implemented in this direction.
Chief Technology Officer of Bayraktar Technology Azerbaijan Erdogan Akhan, Director of T3 Vakfı Ahmet Köse and BHOS staff also attended the meeting.