SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) ilə İqtisadiyyat Nazirliyi tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) arasında əməkdaşlıq barədə Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
İmzalanma mərasimində çıxış edən BANM rektoru Elmar Qasımov 4SİM ilə daha sıx əməkdaşlıq imkanları və birgə layihələrin həyata keçirilməsini hədəflədiklərini vurğulayıb.
4SİM-in icraçı direktoru Fariz Cəfərov qurumun rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı istiqamətində həyata keçirdiyi və nəzərdə tutulan fəaliyyətləri barədə, o cümlədən universitetlərlə birgə elm və sənaye 4.0 klasterinin formalaşdırılması sahəsində əməkdaşlıq haqqında məlumat verib.
Beynəlxalq ekspert İlbey Karakurt “Süni intellekt və robototexnika” mövzusunda təqdimatla tələbələr qarşısında çıxış edib.
Tədbirin sonunda ekspertlər İlbey Karakurt, Elbəy Rüstəmzadə və Əsgər Məmmədlinin iştirakı ilə “4-cü sənaye inqilabı texnologiyaları” adlı panel müzakirəsi baş tutub.

A Memorandum of Understanding has been signed between Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) and the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) under the Ministry of Economy.
Speaking at the signing ceremony BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized that “the Memorandum is aimed at strengthening mutual cooperation and implementation of joint projects with the C4IR”.
Executive Director of C4IR Fariz Jafarov provided the ceremony participants with information about the ongoing and planned activities of the Center in the area of development of the digital economy, including cooperation in the formation of Science & Industry 4.0 cluster together with universities.
International expert Ilbey Karakurt gave a presentation to the students on “Artificial Intelligence and Robotics”.
The event ended with a panel discussion on “Technologies of the 4th Industrial Revolution” with the participation of experts Ilbey Karakurt, Elbey Rustamzade and Asgar Mammadli.