SOCAR Capital-ın baş məsləhətçisi Ali Ağaoğlu BANM-da olub
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və SOCAR Capital-ın birgə təşkilatçılığı ilə kapital bazarları və qlobal maliyyə trendləri mövzusunda maarifləndirici təqdimat keçirilib.
Təqdimatdan əvvəl BANM-ın rektoru Elmar Qasımov SOCAR Capital-ın kapital bazarları üzrə baş məsləhətçisi Ali Ağaoğlu ilə görüşüb.
Ali Ağaoğlu beynəlxalq maliyyə bazarlarındakı trendlər, inflyasiya, faiz siyasətləri və yeni investisiya imkanları barədə danışıb. O, həmçinin SOCAR-ın “yaşıl” istiqraz layihəsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbir BANM və SOCAR Capital tərəfindən gənc mütəxəssislərin bilik və bacarıqlarını artırmaq məqsədilə təşkil olunub.

Baku Higher Oil School (BHOS) together with SOCAR Capital held an educational presentation on the topic “Capital Markets and Global Financial Trends”.
Before the presentation, Rector of BHOS Elmar Gasimov met with Senior Capital Markets Advisor of SOCAR Capital Ali Agaoglu.
At the meeting, Ali Agaoglu spoke about trends in international financial markets, inflation, interest rate policy and new investment opportunities. He also emphasized the importance of SOCAR's “Green Bonds” project.
The event was organized by BHOS and SOCAR Capital with the aim of improving the knowledge and skills of young specialists.