BANM-da “Həyat dövrünün qiymətləndirilməsi. Nəzəriyyə və təcrübə” kitabının təqdimatı olub
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində “Həyat dövrünün qiymətləndirilməsi. Nəzəriyyə və təcrübə” adlı akademik dərsliyin təqdimat mərasimi keçirilib.   Təqdim olunan dərslik Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) təşəbbüsü və “SOCAR Türkiyə” şirkətinin təşkilatçılığı ilə nəşr edilib. Kitabın layihə rəhbəri isə “SOCAR Türkiyə” şirkətinin icraçı direktoru Elçin İbadovdur.
Təqdimat mərasimində SOCAR-ın vitse-prezidenti Ziba xanım Mustafayeva, SOCAR-ın Kommunikasiya məsələləri üzrə İcraçı direktoru Aygün xanım Hüseynova, “SOCAR Türkiyə” şirkətinin icraçı direktoru cənab Elçin İbadov, “SOCAR Green”in baş direktoru cənab Elmir Musayev iştirak ediblər.
Tədbiri açan rektor Elmar Qasımov dərsliyin ekoloji məsələlərdə vacib bir mənbə olduğunu vurğulayıb. Rektor bu kitabın tədris prosesi ilə yanaşı, ətraf mühitin qorunması sahəsində də mühüm töhfə verəcəyini bildirib.
Daha sonra “SOCAR Türkiyə” şirkətinin icraçı direktoru və layihənin rəhbəri Elçin İbadov çıxış edərək kitabın hazırlanması prosesində qarşıya qoyulan məqsədlər barədə danışıb. Ekoloji maarifləndirmənin SOCAR-ın əsas prioritetlərindən biri olduğunu bildirib. O, bu kitabın “yaşıl iqtisadiyyat” istiqamətindəki layihələrə elmi dəstək rolunu oynayacağını vurğulayıb.
Öz növbəsində, “SOCAR Türkiyə”nin Baş direktorunun Koordinasiya ofisinin direktoru və dərsliyin layihə koordinatoru Səməd Səfərov və Elm və Təhsil Nazirliyi Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun baş direktoru akademik Vaqif Abbasov çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, dərslik tələbələr, tədqiqatçılar və LCA (Life Cycle Assessment) sahəsində çalışan mütəxəssislər üçün nəzərdə tutulub.

BHOS hosts presentation ceremony of book ‘Life Cycle Assessment. Theory and Practice’
The Baku Higher Oil School of SOCAR hosted a presentation ceremony of the academic textbook “Life Cycle Assessment. Theory and Practice”.
The presented textbook was published at the initiative of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan (SOCAR), with the organizational support of SOCAR Türkiye. The project manager of the book is Executive Director of SOCAR Türkiye Mr. Elchin Ibadov.
The presentation ceremony was attended by SOCAR Vice President Ms. Ziba Mustafayeva, SOCAR Chief Communications Officer Ms. Aygun Huseynova, Executive Director of SOCAR Türkiye Mr. Elchin Ibadov, General Director of SOCAR Green Mr. Elmir Musayev.
Opening the event, BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized that the textbook is an important source on environmental issues. The Rector noted that this book will make a significant contribution both to the educational process and environmental protection.
Then, Elchin Ibadov, Executive Director of SOCAR Türkiye and Project Leader, spoke about the goals set in the process of preparing the book. He emphasized that environmental awareness is one of SOCAR's main priorities and that this book will play the role of scientific support for green economy-related projects.
Director of the Coordination Office of the General Director of SOCAR Türkiye, project coordinator of the textbook Samad Safarov and Director General of the Institute of Petrochemical Processes of the Ministry of Science and Education, Academician Vagif Abbasov also spoke at the ceremony.
The textbook is intended for students, researchers, and professionals working in the field of LCA (Life Cycle Assessment).