BANM-da Məktəblilərarası IX Fənn Müsabiqələrinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib
Məktəblilərarası IX Fənn Müsabiqələrinin mükafatlandırma mərasimi Bakı Ali Neft Məktəbinin ev sahibliyi ilə baş tutub.
Tədbir Elm və Təhsil Nazirliyi, Təhsil İnstitutu və Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Tədbirdə Elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, Təhsil İnstitutunun direktor müavini Fuad Qarayev, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Aynur Sofiyeva, eləcə də Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov çıxış ediblər.
Müsabiqədə ümumilikdə 43 111 şagird iştirak edib. Onlardan 58 nəfər qızıl, 95 nəfər gümüş, 154 nəfər isə bürünc medalla təltif olunub.

Baku Higher Oil School has hosted the award ceremony of the 9th Inter-School Subject Competitions.
The event was organized jointly by the Ministry of Science and Education, the Institute of Education, and the State Agency for Preschool and General Education.
The ceremony was addressed by Deputy Minister of Science and Education Firudin Gurbanov, Deputy Director of the Institute of Education Fuad Garayev, Deputy Chair of Azerbaijan’s State Committee for Family, Women and Children Affairs Aynur Sofiyeva, and Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov.
A total of 43,111 students participated in the competitions. Of them, 58 were awarded gold medals, 95 - silver medals, and 154 - bronze medals.