BANM rektoru Elmar Qasımov “TEKNOFEST-2024”ün qalibləri ilə görüşüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov Türkiyənin ən böyük aviasiya, astronavtika və texnologiya festivalı olan “TEKNOFEST-2024”də qalib gələn Ali Məktəbin komandaları ilə görüşüb.
Rektor I yer mükafatına layiq görülən “BHOSWARE” və II yer mükafatına layiq görülən “Dərbəndqala - BHOS” komandalarının üzvlərini ürəkdən təbrik edib. Qürur hissi keçirdiyini bildirib, eləcə də öz tövsiyyələrini verib. Komandaların əldə etdiyi uğurların daha geniş imkanlar yaradacağına inandığını vurğulayıb.
Sonra tələbələr qalibiyyət sevincini rektorla bölüşüblər, mükafatları isə rektora təqdim ediblər.
Adana şəhərində Türkiyənin prezidenti cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğan tərəfindən mükafatlandırıldıqlarını vurğulayan tələbələr, yarış zamanı baş verən proseslər barədə də rektoru məlumatlandırıblar.

BHOS Rector Elmar Gasimov meets with winners of TEKNOFEST-2024
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov has met with BHOS teams that won TEKNOFEST-2024, the world's largest aerospace and technology festival held in Turkey.
The rector heartily congratulated the members of the “BHOSWARE” team, which won the first place, and the members of the “Dərbəndqala - BHOS” team, which won the second place. Elmar Gasimov said that he felt proud of these victories and expressed confidence that the successes achieved by the teams will open wider opportunities for students. The rector also gave his recommendations to the winning students.
The students then shared the joy of victory with Elmar Gasimov and showed him their prizes. They emphasized that these awards were presented to them personally by the President of Turkey Mr. Recep Tayyip Erdogan in Adana. The students also informed the rector about the processes that took place during the festival.