Portuqaliya universitetinin prorektoru Bakı Ali Neft Məktəbində
Portuqaliyanın Lissabon Nova Universitetinin beynəlxalq inkişaf üzrə prorektoru Joao Amaro Matos SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
BANM-ın rektoru Elmar Qasımov öncə ali məktəbin kampusunu gəzən qonağa burada yaradılan müasir tədris şəraiti, tədqiqat mühiti, tələbə və məzunların uğurları barədə məlumat verib. Bildirib ki, Ali Məktəb qəbul imtahanlarının nəticələrinə görə ölkə birincisidir. Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri Portuqaliyanın Braqança Texniki Universitetidə mübadilə proqramı çərçivəsində təhsil alırlar. Lissabon Nova Universiteti ilə də əməkdaşlıq etmək niyyətindədir.
Lissabon Nova Universitetinin prorektoru Joao Amaro Matos isə Bakı Ali Neft Məktəbi kimi nüfuzlu, beynəlxalq səviyyəli bir ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. Portuqaliyanın Lissabon Nova Universiteti ilə bağlı ətraflı məlumat verib.

Vice-Rector for International Development of the Nova University of Lisbon (Portugal) Joao Amaro Matos has visited the Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR.
During the tour of the university campus, BHOS Rector Elmar Gasimov informed the guest about the modern learning conditions and research environment at the university, as well as about the successes of students and graduates. The rector emphasized that BHOS ranks first in the country in terms of university admission exam results. He also noted that BHOS students are studying at the Polytechnic University of Bragança in Portugal as part of an exchange program. Elmar Gasimov expressed Baku Higher Oil School’s  readiness to cooperate with the Nova University of Lisbon.
Vice-Rector of the Nova University of Lisbon Joao Amaro Matos highly praised the activities of such a prestigious international higher education institution as Baku Higher Oil School. He gave detailed information about the Nova University of Lisbon.