Elmar Qasımov mübadilə proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov mübadilə proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil alacaq tələbələrlə görüşüb.
Ali Məktəbdə təhsil alan 20 tələbə Pekində Çin Neft Universitetinin yay məktəbində iştirak edir. Tələbələrin xərcləri sözügedən universitet tərəfindən qarşılanır.
Xatırladaq ki, ötən il Çindən 20 tələbə BANM-in yay məktəbində iştirak etmişdi.
Bundan başqa, 2024/2025 tədris ilində Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasından 6 tələbə Çexiyanın Ostrava Texniki Universiteti, eləcə də 1 tələbə Polşanın AGH Elm və Texnologiya Universitetində təhsilini davam etdirir.
Habelə Kimya mühəndisliyi ixtisasının 4 tələbəsi Türkiyənin İstanbul Texniki Universitetində və Neft və qaz texnologiyaları ixtisasının 2 magistr tələbəsi Portuqaliyanın Braqança Politexnik İnstitutunda təhsil almaq imkanı əldə edib.
Rektor tələbələrə uğurlar arzulayıb, bu təcrübənin peşəkar kadr kimi yetişmələrinə böyük töhfə verəcəyini deyib.

Elmar Gasymov has met with students who will study abroad as part of the exchange program
Rector of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) Elmar Gasimov has met with students who will study abroad as part of the exchange program.
20 BHOS students are participating in the summer school of the China University of Petroleum in Beijing. The university covers the students’ expenses.
20 students from China took part in the summer school of Baku Higher Oil School last year. 6 BHOS students, majoring in Petroleum Engineering, continued their studies at the Technical University of Ostrava in the Czech Republic in the 2024/2025 academic year. 1 BHOS student majoring in Petroleum Engineering continued his studies at the AGH University of Science and Technology in Poland.
4 BHOS students, majoring in Chemical Engineering, have got the opportunity to study at the Istanbul Technical University in Turkey, and 2 master students of Baku Higher Oil School, majoring in Oil and Gas Technology will continue their studies at the Polytechnic Institute of Bragança in Portugal.
The rector wished the students success and stressed that the summer school experience will greatly contribute to their growth as highly qualified specialists.