Sosial davamlılığın gücləndirilməsi: BANM 2022-2023-cü illər üçün geniş təlim proqramlarını tamamlayıb
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) 2022-2023-cü illər ərzində möhkəm etik təşkilati mədəniyyətin aşılanmasına yönəlmiş geniş spektrli təlim proqramlarını uğurla başa vurduğunu elan etməkdən qürur duyur. Bu təlimlər əməkdaş və tələbələrimizin etik standartlara və insan hüquqlarına sadiqliyini qorumaq üçün onları lazımi bilik və bacarıqlarla təchiz etmək üçün nəzərdə tutulub. Həyata keçirilən əsas təlim proqramlarına aşağıdakılar daxildir:
Davranış kodeksi və etik siyasət üzrə təlim
İştirakçılar müəssisəmizin davranış kodeksi və etik qaydaları üzrə maarifləndiriliblər.
Təşkilati etikanın başa düşülməsi və həyata keçirilməsi
Bu təlim təşkilati etikanın vacibliyini vurğulayıb və bu prinsiplərin gündəlik əməliyyatlara inteqrasiyası üçün praktiki strategiyaları təqdim edib.
İnsan hüquqları üzrə maarifləndirilmə
Proqram insan hüquqlarına dair məlumatlılığın və hörmətin təşviqinə, universitet həyatının bütün aspektlərində və ondan kənarda ləyaqət, bərabərlik və ayrı-seçkiliyin qarşısının alınmasının vacibliyini vurğulamağa yönəlib.
Rüşvət və korrupsiyaya qarşı mübarizə
İştirakçılar rüşvətxorluq və korrupsiyanın fəsadları, o cümlədən hüquqi nəticələri haqqında məlumat əldə etdilər və bu cür fəaliyyətlərin müəyyən edilməsi və qarşısının alınması yolları ilə bağlı təlim keçiblər.
Münaqişələrin həlli və etik danışıqlar
Bu sessiya iştirakçılara ahəngdar və ədalətli iş və təhsil mühitini təşviq edərək, onları münaqişələri effektiv şəkildə idarə etmək və etik danışıqlarda iştirak etmək bacarıqları ilə təchiz edib.
Məlumat vermə: Hüquq və məsuliyyətlər
Təlimdə məlumat vermə siyasətləri, məlumat verənlərin hüquqlarının qorunması və qeyri-etik davranışlar barədə təhlükəsiz şəkildə məlumat verilməsi prosedurları haqqında əsas məlumatlar verilib. Bu təlim sessiyaları BANM-in dürüstlüyün və insan hüquqlarına hörmətin əsas yer tutduğu müsbət və etik öyrənmə mühitinin yaradılmasına sadiqliyini əks etdirir. Etik standartlarımızı davamlı olaraq təkmilləşdirməklə, biz akademik və peşəkar mükəmməllikdə meyar yaratmağı hədəfləyirik.

Baku Higher Oil School (BHOS) is proud to announce the successful completion of an extensive range of training programs conducted throughout 2022 and 2023, aimed at fostering a robust ethical organizational culture. These training sessions were designed to equip both our staff and students with the necessary knowledge and skills to uphold our commitment to ethical standards and human rights. The key training programs conducted include:
Code of Conduct and Ethical Policies Training
Participants were educated on our institution's code of conduct and ethical guidelines, ensuring a deep understanding of the standards expected in various professional scenarios.
Understanding and Implementing Organizational Ethics
This training emphasized the importance of organizational ethics and provided practical strategies for integrating these principles into daily operations.
Human Rights Awareness
The program focused on promoting awareness and respect for human rights, highlighting the importance of dignity, equality, and non-discrimination in all aspects of university life and beyond.
Anti-Bribery and Corruption Training
Participants learned about the implications of bribery and corruption, including legal consequences, and were trained on how to identify, prevent, and report such activities.
Conflict Resolution and Ethical Negotiation
This session equipped attendees with the skills to manage conflicts effectively and engage in ethical negotiations, fostering a harmonious and fair work and study environment.
Whistleblowing: Rights and Responsibilities
The training provided essential information on whistleblowing policies, protecting the rights of whistleblowers, and outlining the procedures for reporting unethical behavior safely.
These training sessions reflect BHOS's dedication to creating a positive and ethical learning environment where integrity and respect for human rights are paramount. By continuously enhancing our ethical standards, we aim to set a benchmark in academic and professional excellence.