Sabancı Universitetinin rektoru Bakı Ali Neft Məktəbində
Türkiyənin Sabancı Universitetinin rektoru Yusuf Leblebicinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində olub.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov öncə Ali Məktəbin kampusunu gəzən qonaqlara burada yaradılan müasir tədris şəraiti, tədqiqat mühiti, tələbə və məzunların uğurları barədə məlumat verib. Sabancı Universiteti ilə BANM arasındakı əməkdaşlığın vacibliyini vurğulayıb. Rektor BANM tələbələrinin yerli və xarici şirkətlərdə yüksək səviyyədə istehsalat təcrübəsi keçdiklərini bildirib.
Sabancı Universitetinin rektoru Yusuf Leblebici isə Bakı Ali Neft Məktəbi kimi nüfuzlu, beynəlxalq səviyyəli bir ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Sonra Bakı Ali Neft Məktəbinin prorektor, kafedra müdirləri, dekan və əməkdaşlarının iştirakı ilə müzakirələr olub. Yusuf Leblebici Sabancı Universiteti ilə bağlı təqdimat edib.
Sonda Sabancı Universitetinin rektoru Yusuf Leblebiciye Bakı Ali Neft Məktəbinin “Fəxri qonaq” plaketi təqdim olunub.

A delegation led by President of Turkish Sabanci University Yusuf Leblebici visited the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS).
During a tour of the campus, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov informed the guests about the modern learning conditions and research environment at the university, as well as the achievements of BHOS students and graduates. Elmar Gasimov emphasized the importance of cooperation between Sabanci University and BHOS. He also noted that BHOS students undergo high-level on-the-job training at local and foreign companies.
President of Sabanci University Yusuf Leblebici, in turn, highly praised the activities of such a prestigious higher educational institution of international level as Baku Higher Oil School.
Then discussions took place with the participation of the vice-rector, dean, department heads and employees of Baku Higher Oil School.
After that, Yusuf Leblebici made a presentation on Sabanci University.
The meeting concluded with honoring President of Sabanci University Yusuf Leblebici with a plaque “Guest of Honor” of Baku Higher Oil School.