EURAS-ın prezidenti BANM-də master-klas keçib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Avrasiya Universitetlər Birliyinin (EURAS) prezidenti, İstanbul Aydın Universitetinin təsisçisi və rektoru Mustafa Aydın master-klas keçib. ”Ali təhsildə müasir liderlik” adlanan tədbirdə BANM-in rektoru Elmar Qasımov, ictimai-siyasi xadim Həsən Həsənov, ölkənin bir sıra ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri də iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan rektor Elmar Qasımov mövzunun aktuallığından danışıb və bu sahədə müasir metodların öyrənilməsinin vacibliyini qeyd edib. Onun sözlərinə görə, gənclərin layiqli vətəndaş və şəxsiyyət kimi formalaşmasında müasirlik ilə yanaşı, zəngin adət-ənənələrimizin, mental dəyərlərimizin rolu böyükdür.
Sonra Mustafa Aydın liderliyin əsas xüsusiyyətləri, şəxsiyyətin inkişafında və formalaşmasında təlim-tərbiyyənin rolu, eləcə də mənəvi dəyərlərin önəmindən söhbət açıb. O, ustad dərsinin iştirakçıları ilə öz təcrübələrini bölüşüb.
Sonda tanınmış siyasi və dövlət xadimi Həsən Həsənov çıxış edərək tədbirin əhəmiyyətini vurğulayıb, uğurlar arzulayıb.

Mustafa Aydin, President of the Eurasian Universities Union (EURAS), Founder and Rector of Istanbul Aydin University, held a master class at the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS). The event titled “Modern Leadership in Higher Education” was attended by BHOS Rector Elmar Gasimov, social and political activist Hasan Hasanov, representatives of several higher education institutions in the country.
Rector Elmar Gasimov opened the event with a keynote speech. He talked about the relevance of the topic, emphasizing the importance of studying modern methods in this field. According to him, our rich traditions and mental values, as well as our modernity, play an important role in shaping the youth as worthy citizens and personalities.
Then, Mustafa Aydın talked about the main characteristics of leadership, the role of education in the development and formation of personality, and the importance of moral values. He shared his experiences with the participants of the master class.
In conclusion, famous political and state figure Hasan Hasanov made a speech in which he emphasized the importance of the event and wished success to those gathered.