BANM-də Heydər Əliyev Fondu və “Technip Energies” şirkətinin təlimləri yekunlaşıb
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Heydər Əliyev Fondu və “Technip Energies” şirkətinin birgə təşkil etdiyi “Texnoloji biliklərin ötürülməsi” proqramı (“Baku Master Technology Transfer Program” MTTP-2024) çərçivəsində keçirilən növbəti təlimlər başa çatıb.
Təlimlərdə BANM tələbələri ilə yanaşı, ADNSU və UFAZ tələbələri də iştirak ediblər.7 həftəni əhatə edən təlimlər "Technip Energies" şirkətinin mütəxəssisləri tərəfindən keçirilib. Təlimlər modullar formasında təşkil olunub, hər modulun sonunda iştirakçılar üçün "workshop" və modul test imtahanları həyata keçirilib. Bundan əlavə, tələbələrin birgə iş bacarıqlarını artırmaq məqsədilə komandalar şəklində müxtəlif tapşırıqlar icra edilib.

The trainings organized by the Heydar Aliyev Foundation and Technip Energies have been completed at Baku Higher Oil School
The regular trainings organized jointly by the Heydar Aliyev Foundation and Technip Energies as part of “Baku Master Technology Transfer Program” MTTP-2024 have been completed at Baku Higher Oil School.
Students from Azerbaijan State Oil and Industry University and Azerbaijani-French University also attended the trainings. The trainings were conducted by specialists from Technip Energies.
The 7-week trainings were organized in the form of modules. At the end of each module, workshops and module test exams were held for the participants. In addition, various assignments were accomplished in a team format to improve the students' collaboration skills.