Bakı Ali Neft Məktəbində “Sabahın alimləri” XIII Respublika Müsabiqəsinin bağlanış mərasimi keçirilib
Aprelin 19-da “Sabahın alimləri” XIII Respublika Müsabiqəsinin final mərhələsinin bağlanış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov qalibləri təbrik edib və onlara gələcək elmi fəaliyyətlərində nailiyyətlər arzulayıb.
Bağlanış mərasimində iştirak edən gənclər və idman nazirinin müavini İndira Hacıyeva layihənin əhəmiyyətindən danışıb, finalçılara uğurlar arzulayıb.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov öz növbəsində tədbirə ev sahibliyi etməkdən böyük məmnunluq hissi keçirdiyini bildirib və finalçıları təbrik edib.
Daha sonra müsabiqə çərçivəsində hazırlanan videoçarx nümayiş olunub.
Tədbirdə 1, 2 və 3-cü yerlərin qaliblərinə diplom və medallar, fərqlənən şagirdlərə xüsusi mükafatlar, iştirakçıların hər birinə sertifikatlar təqdim olunub. Qalib layihələrin elmi rəhbərlərinə isə təşəkkürnamələr veriləcək.
Qeyd edək ki, müsabiqə Elm və Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Təhsil İnstitutu, Heydər Əliyev Mərkəzi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilib.

Baku Higher Oil School hosted the closing ceremony of the Final Stage of the XIII Republican Competition ‘Scientists of Tomorrow’
On April 19, Baku Higher Oil School (BHOS) hosted the closing ceremony of the Final Stage of the XIII Republican Competition “Scientists of Tomorrow”.
Speaking at the ceremony, Deputy Minister of Science and Education Firudin Gurbanov congratulated the winners and wished them success in their future scientific activities.
Deputy Minister of Youth and Sports Indira Hajiyeva spoke about the importance of the project and wished success to the finalists.
Speaking at the ceremony, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov congratulated the finalists. The rector expressed satisfaction with the fact that Baku Higher Oil School was hosting the event.
After the speeches, a video clip about the competition was screened.
Then, an awarding ceremony was held, during which diplomas and medals were presented to the winners of the 1st, 2nd and 3rd places, special awards were given to the distinguished students, and certificates were presented to each of the participants. Additionally, Certificates of Appreciation will be given to the scientific supervisors of the winning projects.
The XIII Republican Competition “Scientists of Tomorrow” was jointly organized by the Ministry of Science and Education, the Ministry of Youth and Sports, the Institute of Education, the Heydar Aliyev Center, the Republican Committee of the Free Trade Union of Azerbaijan Education Workers, and the Azerbaijan National Academy of Sciences.