Course web site adlı layihənin təqdimatı oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin "Neft -qaz mühəndisliyi" kafedrasının dosenti Həbibə Kələntərova "Course web site" adlı layihəsini təqdim etdi. Layihənin məqsədindən danışaraq, o, bildirdi ki, dünyanın bir sıra aparıcı ali təhsil müəssisələrində bu tipli veb-səhifələr vardır ki, bu səhifə vasitəsilə professor-müəllim heyəti tədris etdikləri fənlər üzrə tələblərlə daha çevik əlaqə qururlar. Bu da tələbə-müəllim ünsiyyətini asanlaşdırmağa xidmət edir.
Təqdimatda şıxış edən Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbin əməkdaşları tərəfindən irəli sürülən hər bir təşəbbüsün dəstəkləndiyini, innovativ tədris və təlim metodlarının, dünya universitetlərinin nümunəsində tətbiq edilən vasitələrin Ali Məktəbdə tətbiqi üçün bütün imkan və perspektivlərin olduğunu dedi. Təqdimatın yekununda sual-cavab və müzakirələr oldu.
Xatırladaq ki, Həbibə Kələntərova 2015- ci il iyul ayından hal-hazıradək BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi” kafedrasının dosentidir.

Dr. Habiba Kalantarova, Associate Professor of BHOS Petroleum Engineering Department presented her "Course web site" project. Speaking about the objectives of the project, Dr.Kalantarova underlined that a number of well-recognized international universities practice application of such web-pages which facilitate more flexible and easier contacts among professors and students.
Taking the floor BHOS rector Elmar Gasimov noted that every single initiative put forward by BHOS faculty members and staff was supported by the management and that the school created all the necessary opportunities and perspectives for application of innovative teaching and training methodologies of global recognition. The presentation was followed by the Q&A session.
It should be noted that Dr.Habiba Kalantarova joined the BHOS team in July 2015 as an Associate Professor of Petroleum Engineering Department.