Konqo Milli Neft Korporasiyasının prezidenti Bakı Ali Neft Məktəbində olub
Konqo Respublikasının Milli Neft Korporasiyasının prezidenti Raul Ominganın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində olub.
Öncə Ali Məktəbin kampusunu gəzən qonaqlara burada yaradılan modern tədris şəraiti və tədqiqat mühiti ilə bağlı ətraflı məlumat verilib. Təhsil sahəsində əməkdaşlığın vacibliyinə toxunan rektor qeyd edib ki, Bakı Ali Neft Məktəbinin məzunları SOCAR-ın və ölkənin müxtəlif sənaye müəssisələrində, eyni zamanda transmilli şirkətlərdə çalışırlar. Bu il ölkə üzrə Prezident təqaüdünə layiq görülən 102 nəfərdən 29-u Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsidir.
Görüşdə konqolu tələbələrin Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil almaları müzakirə olunub. Rektor Elmar Qasımov Bakı Ali Neft Məktəbinin mütəxəssislərinin Konqo Respublikasının Milli Neft Korporasiyasının əməkdaşlarına onlayn formatda təlimlər keçməsini təklif edib.
Konqo Respublikasının Milli Neft Korporasiyasının prezidenti Raul Ominga Bakı Ali Neft Məktəbində yaradılan şəraiti və qazanılan uğurları yüksək qiymətləndirib.

President of National Oil Corporation of Congo visits Baku Higher Oil School
A delegation led by President of the National Oil Company of the Republic of Congo, Raoul Ominga, has visited the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS).
First, a tour of the BHOS campus was organized for the guests, during which they were provided with detailed information about the modern teaching and research environment at the university.
Speaking about the importance of cooperation in the field of education, BHOS Rector Elmar Gasimov noted that graduates of Baku Higher Oil School work in various local industrial enterprises, including those owned by SOCAR, and transnational companies. “29 out of 102 young people who have been awarded the Presidential Scholarship in the country are BHOS students.”
During the meeting, the possibilities for Congolese students to study at Baku Higher Oil School were discussed. Elmar Gasimov suggested that BHOS specialists conduct online trainings for employees of the National Oil Corporation of the Republic of Congo.
President of the National Oil Company of the Republic of Congo, Raoul Ominga, highly appreciated the conditions created at Baku Higher Oil School and the successes achieved by the university.