Bakı Ali Neft Məktəbinin 12 tələbəsi Erasmus+ və mübadilə proqramlarına seçilib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 12 tələbəsi Erasmus+KA107, həmçinin universitetlərarası mübadilə proqramları ilə 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrində Almaniya, Bolqarıstan, İspaniya, Polşa və Türkiyə universitetlərində təhsil alacaq.
Onların 5-i Biznesin idarə edilməsi, 2-si Kompüter mühəndisliyi, 2-si Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, 2-si Neft-qaz mühəndisliyi, 1-i isə Kimya mühəndisliyi ixtisasının III və IV kurs tələbəsidir.
BANM tələbələrinin 4-ü Almaniyanın Şmalkalden Tətbiqi Elmlər Universiteti, 2-si İspaniyanın A Koruna, 2-si Bolqarıstanın Angel Khanchev adına Ruse Universiteti, 2-si Türkiyənin İstanbul Texniki Universiteti, 1-i Orta Doğu Texniki Universiteti, 1-i isə Polşanın AGH Elm və Texnologiya Universitetində bir semestr təhsilini davam etdirəcək.
Tələbələrlə və onların valideynləri ilə görüşən BANM-in rektoru Elmar Qasımov uğurlar arzulayaraq tələbələrin təhsil alacaqları universitetlərdə Azərbaycanı, BANM-i yüksək səviyyədə təmsil edəcəklərinə əmin olduğunu bildirib.

12 students of Baku Higher Oil School selected for Erasmus+ and Exchange programs
12 students of the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) will study at the universities of Germany, Bulgaria, Spain, Poland and Turkey in the spring semester of the 2023/2024 academic year within the framework of the Erasmus+KA107 and Interuniversity Exchange programs.
5 of these 3/4-year students are majoring in Business Administration, 2 – Computer Engineering, 2 – Process Automation Engineering, 2 – Petroleum Engineering, and 1 – Chemical Engineering.
4 of the BHOS students will study at the Schmalkalden University of Applied Sciences (Germany), 2 – at the University of A Coruña (Spain), 2 –  the “Angel Kanchev” University of Ruse (Bulgaria), 2 – Istanbul Technical University (Turkey), 1 – the Middle East Technical University (Turkey), and 1 – the AGH University of Science and Technology (Poland).  The students will study for one semester at these universities.
BHOS Rector Elmar Gasimov met with the students and their parents, wished them success, and said that he was confident that the students would honorably represent Azerbaijan and Baku Higher Oil School at the foreign universities.