Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsinin startapı "Startup Wise Guys" proqramının qalibi olub
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının 5-ci kurs tələbəsi Vüqar Əliyevin həmtəsisçisi olduğu “4You” startapı İnnovasiyalar və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən "Startup Wise Guys" proqramının qalibi olub.
Finalda 10 komanda ilə yarışan startap 25 000 manat məbləğində investisiya qazanıb və "LTC İnnovation"də Qlobal Akselerasiya proqramında iştirak haqqı əldə edib
“4You” startapı peşəkar psixoloqlarla seansları onlayn formatda təqdim edən platformadır.
Daha öncə BANM tələbəsi Asiya İnkişaf Bankının keçirdiyi “CAREC University Startup Generation” proqramında da qalib olub. O, proqramda qalib gəldikdən sonra Asiya İnkişaf Bankının “CAREC İnnovation Exchange” proqramında iştirak haqqı qazanıb və Qazaxıstan, Özbəkistan və Gürcüstanda startap ekosistemləri ilə yaxından tanış olmaq imkanı əldə edib.

Startup of student of Baku Higher Oil School wins ‘Startup Wise Guys’ program
The “4You” startup co-founded by Vugar Aliyev, a 5th-year student of the “Chemical Engineering” specialty of Baku Higher Oil School (BHOS), has won the "Startup Wise Guys" program organized by the Innovation and Digital Development Agency.
The startup, which competed with 10 teams in the final, won an investment of 25,000 manats and gained the right to participate in the “Global Acceleration” program at LTC Innovation.
The "4You" startup is a platform that offers sessions with professional psychologists in online format.
Previously, the BHOS student also won the "CAREC University Startup Generation" program implemented by the Asian Development Bank. As a winner of the program, he gained the right to participate in the "CAREC Innovation Exchange" program of the Asian Development Bank and thereby to closely familiarize himself with the start-up ecosystems in Kazakhstan, Uzbekistan, and Georgia.