Bakı Ali Neft Məktəbi Prezident təqaüdçülərinin sayına görə ölkə birincisi oldu
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) 2023/2024-cü tədris ili üzrə ölkənin ali məktəblərinə daxil olmuş Prezident təqaüdçülərinin sayına görə yenə ölkə birincisidir.
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 2023/2024-cü tədris ilində Azərbaycanın ali məktəblərinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında Sərəncamına əsasən Prezident təqaüdünə layiq görülmüş 102 tələbənin 29-u BANM-də təhsil alır. BANM Prezident təqaüdçülərinin sayına görə ölkə ali təhsil müəssisələri arasında bu il də liderliyini qoruyur.
BANM-in Prezident təqaüdçülərindən 13 nəfəri İnformasiya təhlükəsizliyi, 10 nəfəri Biznesin idarəedilməsi, 4 nəfəri Kimya mühəndisliyi, 2 nəfəri isə Kompüter mühəndisliyi ixtisasının tələbəsidir.

Baku Higher Oil School is leading the country in the number of Presidential Scholars
The Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS) is again leading the country in the number of Presidential Scholars enrolled in higher educational institutions for the 2023/2024 academic year.
29 out of the 102 students who were awarded the Presidential Scholarship in accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan “On granting the Presidential Scholarship to students enrolled in higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan in the 2023/2024 academic year" study at BHOS.
This year, BHOS continues to remain a leader among the country’s universities in the number of Presidential Scholars.
Of the BHOS Presidential Scholars, 13 are students of Information Security Department, 10 study at Business Administration Department, 4 - Chemical Engineering Department and 2 - Computer Engineering Department.