Yeni tədris ilinin başlaması münasibətilə rektor Elmar Qasımovun təbriki
2023/2024-cü tədris ilinin başlanması münasibətilə sizi ürəkdən təbrik edir, yeni dərs ilinin uğurlu olmasını arzulayıram.
Sevindirici haldır ki, SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi bu tədris ilinə də yüksək göstərici ilə başlayır. Ötən tədris illərində olduğu kimi bu il də Ali Məktəbimizin qəbul yerləri tam dolub və ən yüksək bal toplayan bilikli, bacarıqlı abituriyentlər bizi seçiblər. Ən yüksək keçid balına görə Bakı Ali Neft Məktəbinin İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisası bu il də liderdir. Ölkə üzrə ən yüksək keçid balı olan 4 ixtisasın 3-ü BANM-in ixtisasıdır.
Tələbələrimiz, məzunlarımız da əldə etdikləri uğurlarla bizi sevindiriblər. Ötən tədris ilində məzun olan tələbələrimizin əksəriyyəti işlə təmin olunub, bir qismi xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təqaüdlə təhsil alırlar. Tələbələrimiz iştirak etdikləri beynəlxalq yarışlarda qalib olaraq ölkəmizi, Ali Məktəbimizi layiqincə təmsil edirlər. Qazanılan hər bir uğur bizi qürurlandırır.
Sizi qarşıda yeni biliklər qazanacağınız maraqlı il gözləyir. İnanırıq ki, Ali Məktəbimizdə tədris olunan yüksək bilikləri əldə edərək peşəkar kadr kimi yetişəcək, uğurlarınızla bizi sevindirəcəksiniz. Hər birinizə uğurlar arzulayırıq.

Congratulations of Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov on the occasion of the beginning of the new academic year
Dear students, teachers and parents,
I heartily congratulate you on the beginning of the 2023/2024 academic year and wish you success in this academic year.
It is gratifying that the Baku Higher Oil School of SOCAR is starting this academic year with superior performance indicators. As in the previous academic years, this year, the admission plan of Baku Higher Oil School has been fully executed, and the knowledgeable and skilled applicants who scored highest on the exams have chosen our university. This year the Information Security specialty of BHOS has again become a leader in terms of the highest passing score. Our university accounts for three of the four specialties with the highest passing scores in the country.
Our students and graduates have delighted us with their achievements. Most of our students who graduated in the last academic year are employed, and some of them are studying with scholarships at prestigious universities across the world. Our students honorably represent our country and our university abroad by participating in international competitions and winning the highest awards. Every success achieved by them makes us proud.
An interesting year awaits you, during which you will gain new knowledge. We believe that you will grow as professionals through acquiring high-quality knowledge at Baku Higher Oil School, and you will make us proud with your achievements.