“Boston Consulting Group”un idarəedici direktoru Bakı Ali Neft Məktəbində master-klas keçib
“Bakı Enerji Həftəsi” çərçivəsində Azərbaycanda səfərdə olan “Boston Consulting Group” (BCG) şirkətinin idarəedici direktoru və baş tərəfdaşı Pattabi Seşadri SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “BCG-nin enerji keçidi" mövzusunda master-klas keçib.
Ali Məktəbin professor-müəllim, administrativ heyəti və tələbələrin qatıldığı görüşdə rektor Elmar Qasımov qlobal konsaltinq şirkətinin nümayəndələrini Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edib. Rektor enerji keçidi mövzusunun əhəmiyyətindən bəhs edərək bu master-klasdan faydalı məlumatlar əldə ediləcəyinə əminliyini bildirib.
Pattabi Seşadri çıxışında təmsil etdiyi şirkətin qlobal və yerli səviyyədə enerji keçidinə yanaşması, BCG-nin məqsədi və müsbət iqtisadi, ətraf mühit və sosial təsirindən danışıb. O, enerji keçidi siyasəti, “yaşıl enerji”dən istifadə, dekarbonizasiya üçün vacib addımlar, bu sahənin inkişafı üçün nəzərdə tutulan işlər, Azərbaycanın mövcud infrastrukturu, potensialı barədə məlumat verib, proqnozlardan bəhs edib, tövsiyələrini verib, sualları cavablandırıb.
Sonda Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov tərəfindən Pattabi Seşadriyə “Fəxri qonaq” plaketi təqdim olunub.

Managing Director & Senior Partner of Boston Consulting Group (BCG) Pattabi Seshadri, who is on a visit to Azerbaijan, has conducted a master class on "BCG’s energy transition" at SOCAR’s Baku Higher Oil School (BHOS) within the framework of Baku Energy Week.
Speaking at the meeting, which was attended by professors, teachers, administrative staff and students of the university, BHOS Rector Elmar Gasimov said that he was pleased to welcome representatives of a global consulting company at Baku Higher Oil School. Speaking about the importance of the energy transition, the rector expressed confidence that the master class would yield useful information.
In his presentation, Pattabi Seshadri spoke about BCG's approach to the energy transition at global and local levels, the company's goals and the positive economic, environmental and social aspects of the energy transition. He talked about the energy transition policy, the use of "green energy", important decarbonization measures, the work planned to develop this area, the existing infrastructure in Azerbaijan and the country's potential. Pattabi Seshadri also gave recommendations to the meeting participants and answered their questions.At the end of the event, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov presented Pattabi Seshadri with the Diploma of Honorary Guest of Baku Higher Oil School.