Bakı Ali Neft Məktəbinin Erasmus+ və Beynəlxalq proqramlar ofisi 3 yaşında
Bakı Ali Neft Məktəbinin Erasmus+ və Beynəlxalq proqramlar ofisinin yaradılmasının üç ili tamam olur. Bu illər ərzində həyata keçirilən işlər, gələcək hədəflər və proqram çərçivəsində əməkdaşların səfərləri barədə hesabat tədbiri keçirilib.
BANM-in rektoru Elmar Qasımov çıxış edərək Ofisin fəaliyyətinə uğurlar arzulayıb. Rektor qeyd edib ki, Azərbaycan universitetləri arasında ilk və yeganə Erasmus+ ofisi olan BANM-in Erasmus+ və Beynəlxalq Proqramlar Ofisi ötən müddətdə uğurla fəaliyyət göstərib. Elmar Qasımov bundan sonra daha böyük hədəflərə nail olunacağına əminliyini ifadə edib, tövsiyələrini verib.
Erasmus+ Beynəlxalq Proqramlar Ofisinin rəhbəri Humay Azayeva ofisin fəaliyyətindən, həyata keçirilən işlərdən danışıb. O vurğulayıb ki, Erasmus+ proqramının KA171 mübadilə və KA2 Ali təhsildə potensialın qurulması layihələri çərçivəsində hər il müxtəlif ölkələrə əməkdaşların səfərləri təşkil edilib, ofis müxtəlif mübadilə proqramlarına qoşulub, tələbə mübadilələri həyata keçirilib.
Sonra Erasmus+ proqramı çərçivəsində 2021/2022-ci akademik təqvim ili ərzində Türkiyə, Bolqarıstan, İtaliya və Portuqaliya, Fransa, Yunanıstan, Danimarka, İspaniya və digər ölkələrə səfər etmiş əməkdaşlar təqdimatlar edib, səfərlərin faydalarından bəhs ediblər.

It has been three years since the establishment of the Office of Erasmus+ & International Programs at Baku Higher Oil School.
A reporting event was held on the works carried out during these years, future goals and staff visits made within the framework of the program.
Speaking at the event, BHOS Rector Elmar Gasimov wished success to the Office in its future activities. The rector noted that Baku Higher Oil School is the first and only university in Azerbaijan to have Erasmus+ Office, adding that the Office of Erasmus+ & International Programs of Baku Higher Oil School has successfully operated during the past period. Elmar Gasimov expressed confidence that bigger goals will be achieved by the Office in the future. The rector also gave his recommendations to the employees of the Office.
Head of the Office of Erasmus+ & International Programs, Humay Azayeva, spoke about the activities of the Office, including the work it has done so far. She emphasized that within the KA171 Exchange and KA2 Capacity Building in Education projects of the Erasmus+ program, staff visits to different countries were organized every year, the Office joined various exchange programs, and student exchanges were carried out.
Then, the employees who visited Turkey, Bulgaria, Italy, Portugal, France, Greece, Denmark, Spain and other countries during the 2021/2022 academic calendar year within the framework of the Erasmus+ program made presentations and talked about the benefits of the trips.