Bakı Ali Neft Məktəbi dörd istiqamət üzrə İSO beynəlxalq sertifikatına sahib oldu
Bakı Ali Neft Məktəbi “SGS Azeri LTD” MMC auditorlarının apardığı beynəlxalq standartların tətbiqinə dair qiymətləndirmə tədbirlərinin nəticəsi olaraq İSO-nun dörd istiqaməti üzrə - İSO 9001:2015-Keyfiyyətin idarə edilməsi sistemləri, İSO 14001:2015 – Ətraf mühitin idarə edilməsi sistemləri, İSO 45001:2018 – Əməyin mühafizəsi və təhlükəsizliyi idarəetmə sistemləri, İSO 10002:2014 – Keyfiyyətin idarə edilməsi – Müştəri məmnuniyyəti beynəlxalq sertifikatlarına sahib olub.
Bakı Ali Neft Məktəbi Azərbaycan ali təhsil müəssisələri arasında İSO-nun dörd standartını tətbiq edən yeganə ali təhsil ocağıdır.
Sertifikatların təqdimolunma mərasimində Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov bildirib ki, Ali Məktəbdə keyfiyyətin təmin olunması, onun qorunması ilə bağlı daim işlər görülür. Rektor SOCAR ailəsinin üzvü olaraq BANM-in də sertifikatlaşma prosesində iştirak etdiyini, sertifikatlaşdırılmaya, təkmilləşməyə hər zaman önəm verildiyini vurğulayıb.
“SGS Azeri LTD” şirkətinin Azərbaycan üzrə rəhbəri Seymur Ağayev auditin uğurla başa çatdığını, BANM-də heç bir kritik uyğunsuzluğun aşkarlanmadığını və bunun yüksək göstərici olduğunu vurğulayıb.
Şirkətin Sertifikatlaşdırma şöbəsinin rəisi Nigar Əliyeva Bakı Ali Neft Məktəbinin bu dörd standartı tətbiq edən yeganə ali təhsil müəssisəsi olduğunu xatırladıb və auditin müsbət audit nəticələrinə görə təbrik edərək uğurlar arzulayıb.

Based on the results of evaluation conducted by auditors of the “SGS Azeri LTD” LLC on the application of international standards, Baku Higher Oil School (BHOS) has been issued four international ISO certificates: ISO 9001:2015 – Quality Management Systems, ISO 14001:2015 – Environmental Management Systems, ISO 45001:2018 – Occupational Health and Safety Management Systems, ISO 10002:2014 – Quality management – Customer Satisfaction.
Baku Higher Oil School is the only higher education institution among Azerbaijani universities that applies four ISO standards.
Speaking at the certificate presentation ceremony, BHOS Rector Elmar Gasimov noted that work is constantly being done to ensure and maintain quality and safety standards within the university. The rector emphasized that BHOS, as a member of the SOCAR family, also participates in the certification process, and always attaches importance to improvement.
Speaking at the ceremony, Director of the “SGS Azeri LTD” LLC for Azerbaijan, Seymur Agayev, said: “The audit has been successfully completed and no critical inconsistencies have been detected in BHOS, which is a high indicator”.
Head of the Certification Department of the “SGS Azeri LTD” LLC, Nigar Aliyeva, emphasized that Baku Higher Oil School is the only higher education institution that applies these four standards. She congratulated the university on the positive audit results and wished it success.