Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri “Dəmir Ay” Təqaüdünə layiq görülüblər
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) yeddi tələbəsi AGA Şirkətlər Qrupunun “Dəmir Ay” təqaüdünün qalibi olublar. Onlar Kimya mühəndisliyi ixtisasının 4-cü kurs tələbələri Aysu Zamanova, Ləman Əlipaşayeva və Aydan Quliyeva, 5-ci kurs tələbəsi Taliyə Məmmədhəsənzadə, Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının 4-cü kurs tələbəsi Səfurə Orucova, İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının 5-ci kurs tələbəsi Əsra Bayramova və Proseslərin avtomatlaşdırılması ixtisasının 5-ci kurs tələbəsi Sona Mehdizadədir.
Tələbələr bu uğuru akademik nailiyyətlərinə görə qazanıblar.
Bu təqaüd proqramı Azərbaycan universitetlərində təhsil alan və ya xarici universitetdən qəbul almış Azərbaycan vətəndaşı olan qadınlar üçün nəzərdə tutulub. Təqaüdün məqsədi mühəndislik sahəsində təhsil alan tələbələrə dəstək olmaqdır. Sentyabr ayının qalibi olan BANM tələbələri bir semestr ərzində bu təqaüdü alacaqlar.

Seven students of Baku Higher Oil School (BHOS) have won the “Iron Moon” scholarship of AGA Group of Companies.
They are 4th-year students of the Chemical Engineering Department Aysu Zamanova, Laman Alipashayeva and Aydan Guliyeva, 5th year student of the Chemical Engineering Department Taliya Mammadhasanzade, 4th year student of the Petroleum Engineering Department Safura Orujova, 5th year student of the Information Security Department Asra Bayramova, and 5th-year student of the Process Automation Engineering Department Sona Mehdizade.
The students have earned this success thanks to their academic achievements.
This scholarship program is intended for women who are Azerbaijani citizens who are studying at Azerbaijani universities or have been admitted to foreign universities. The purpose of the scholarship is to support students studying in the field of engineering.