Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri beynəlxalq tədbirdə mükafatlandırılıblar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri Gürcüstanın Batumi şəhərində keçirilən Avropa İnnovasiya Akademiyasının (European İnnovation Academy) təşkil etdiyi “Sahibkarlıq liderliyi bootcamp”ında iştirak ediblər.
Onlar Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Emil Hüseynli, Malik Sultanov və Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Cəmilə Əbilovadır.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd biznes sahəsində istedadı olan tələbələr, eləcə də ali məktəbi bir il öncə bitirən məzunların biznes və startap bacarıqlarını inkişaf etdirməkdir.
Proqrama 11 ölkədən olan 100-dən çox gənc qatılıb. Proqram çərçivəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan mütəxəssislər tərəfindən təlimlər də keçirilib.

Students of Baku Higher Oil School awarded at international event
Students of Baku Higher Oil School (BHOS) have participated in the Innovation and Entrepreneurship Leadership Bootcamp organized by the European Innovation Academy in Batumi, Georgia.
They are third-year students of the Petroleum Engineering Department, Emil Huseynli and Malik Sultanov, and fourth-year student of the Process Automation Engineering Department, Jamila Abilova.
The goal of the entrepreneurship program is to develop business and start-up skills of university students and last year’s university graduates who have an interest in exploring entrepreneurship as a career option.
More than 100 young people from 11 countries participated in the program. Specialists from different countries of the world conducted the bootcamp trainings.
The BHOS students were awarded for their active participation in the Innovation and Entrepreneurship Leadership Bootcamp.