II qrupun birincisi Bakı Ali Neft Məktəbini seçdi
Aysel Abasova II qrup üzrə qəbul imtahanında ən yüksək nəticə göstərən abituriyentdir. O, buraxılış imtahanında 295, qəbul imtahanında 387.5, olmaqla ümumilikdə 682.5 bal toplayıb. II qrupun lideri Bakı şəhəri Xətai rayonu 24 nömrəli tam orta məktəbi Fərqlənmə attestatı ilə bitirib. Aysel Abasova Bakı Ali Neft Məktəbini (BANM) seçib: “İmtahanlar yekunlaşdıqdan sonra universitetlərlə yaxından tanış olmağa başladım. Mənim üçün ən düzgün seçimin Bakı Ali Neft Məktəbi olacağına qərar verdim. BANM məni xəyallarıma çatdıracaq ali məktəbdir. Bakı Ali Neft Məktəbi özünü hərtərəfli inkişaf etdirmək istəyən tələbə üçün ideal universitetdir”.
O, yüksək bal toplamağı qarşısına məqsəd qoyub, bunun üçün sistemli və planlı formada dərsləri ilə məşğul olub. II qrupun lideri uğurlu abituriyent olmaq üçün şagirdlərə tövsiyə edir ki, heç vaxt mübarizə aparmaqdan qorxmasınlar: “Gün ərzində hansı dərslərlə məşğul olacağımı bir gün əvvəldən planlaşdırırdım. Mütəmadi olaraq istirahət edir, dərsdən əlavə fəaliyyətlərə az da olsa vaxt ayırırdım. Uğurlu olmağımda ailəm, müəllimlərim və dostlarım mənə çox dəstək oldular. Yüksək bal toplamaq istəyən şagirdlərə orta məktəbdə bütün fənləri yaxşı oxumağı, ixtisas fənlərinə isə daha çox vaxt ayırmağı məsləhət görürəm. Dərslərini ciddi oxumaqla yanaşı, istirahətinə də vaxt ayırsın, məsuliyyətli və nizamlı olaraq dərslərinə hazırlaşsınlar”.
Aysel Abasova İctimai telekanalda yayımlanan “Əlaçı” verilişində iki dəfə iştirak edərək final mərhələsinə yüksəlib. O, informatika, tarix, coğrafiya fənləri üzrə Respublika fənn olimpiadaları, müxtəlif şeir müsabiqələri və digər intellektual oyunlarda, layihələrdə iştirak edib.

Aysel Abasova is the applicant who scored the highest in the admission examination for the second specialty group. She scored 295 points in the graduation exam and 387.5 points in the entrance exam, totaling 682.5 points.
The leader of the second group graduated from Secondary School No. 24 in Khatai district of Baku with a certificate of distinction.
Aysel Abasova chose Baku Higher Oil School (BHOS).
"After the exams, I started inquiring about universities. I decided that Baku Higher Oil School would be the best choice for me. BHOS is the university that will make my dreams come true. Baku Higher Oil School is an ideal university for students who want to develop themselves comprehensively."
She set himself the goal of getting high grades, and for this, she studied in a systematic and planned way. The leader of the second group advises students who want to become successful applicants to never be afraid to struggle against difficulties.
"I used to plan my studies a day in advance. I took repose regularly and spent a little time on extracurricular activities. My family, teachers and friends helped me a lot to achieve success. I advise students who want to get high grades to study well all subjects in high school and spend more time on specialized subjects. In addition to studying their lessons seriously, they should take time to rest and should prepare for their lessons in a responsible and regular manner."
Aysel Abasova participated twice in the “Əlaçı” program broadcasted on the “İctimai” TV channel and reached the final stage. She also took part in Republican Subject Olympiads, various poetry competitions and other intellectual games and projects on informatics, history, and geography.