Bakı Ali Neft Məktəbinin 4 ixtisası keçid balına görə ilk beşlikdədir❗️
2022/2023-cü tədris ili üzrə ali təhsil müəssisələri arasında ən yüksək keçid balı qeydə alınan 5 ixtisasın 4-ü Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) ixtisasıdır.
BANM-in İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisası üzrə dövlət sifarişli keçid balı 684,8, Kompüter mühəndisliyi ixtisası üzrə 679,4 bal olub. Bu isə Azərbaycan ali təhsil müəssisələri arasında iki ən yüksək keçid balıdır.
BANM-in Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi və Kimya mühəndisliyi ixtisasları isə ən yüksək keçid balına görə dörd və beşinci sıralardadır. Bu il Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisası üzrə keçid balı 669,3, Kimya mühəndisliyi üzrə 665,3 bal olub.
Bu tədris ili üzrə BANM-ə qəbul planı da 100 faiz dolub. Ali Məktəbə 140-ı dövlət sifarişli, 140-ı ödənişli əsaslarla olmaqla, ümumilikdə 280 yerlik qəbul planı təsdiqlənib və bütün ixtisaslar üzrə yerlərin hamısı tutulub.

Four BHOS departments are among the top five in terms of passing score!
Four of the five university departments that had the highest passing score in the country in the 2022/2023 academic year belong to Baku Higher Oil School (BHOS).
Thus, the passing scores for the Information Security and Computer Engineering Departments of Baku Higher Oil School were 684.8 and 679.4, respectively. These are the two highest passing scores among higher education institutions.
The Process Automation Engineering Department and the Chemical Engineering Department of BHOS are ranked fourth and fifth in terms of the highest passing score. Thus, the Process Automation Engineering Department and the Chemical Engineering Department had the passing scores of 669.3 and 665.3, respectively.
The admission plan of Baku Higher Oil School for this academic year was fulfilled 100 percent. The admission plan for 280 places, 140 of which were state-ordered places and 140 were paid places, had been approved, and all these places were filled.