2022/2023-cü tədris ilində “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisasında qiyabi təhsilalma forması üzrə təkrar ali təhsil almaq üçün sənəd qəbulunun vaxtı 16 sentyabradək uzadıldı.
Tədris ödənişli əsaslarla qiyabi formada təşkil edilir. Təkrar ali təhsil müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla (iş stajı 1 ildən az olmayaraq) Bakı Ali Neft Məktəbi arasında bağlanılmış müqavilələr əsasında həyata keçirilir.
Təkrar ali təhsil almaq istəyənlər aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
- Rektorun adına ərizə.
- əmək kitabçasının surəti (hazırda işləməsi göstərilmək şərtilə).
- ali təhsil haqqında sənədin diplom və diploma əlavənin notarial qaydada təsdiqlənmiş surətləri.
- sağlamlıq haqqında arayış.
- şəxsiyyəti təsdiq edən sənəd.
- 3/4 sm ölçüdə 4 ədəd fotoşəkli.
Xarici ölkələrdə ali təhsil almış şəxslər yalnız diplomları mövcud qaydada Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən tanındıqdan sonra BANM-də təkrar ali təhsil ala bilərlər. Təqdim olunan sənədlər müvafiq tələblərə cavab verdiyi halda iddiaçılar təkrar ali təhsil almaq hüququnu qazanırlar.

Baku Higher Oil School (BHOS) has extended the deadline for submitting documents for a second higher education in the specialty “Petroleum Engineering” in the 2020/2021 academic year until September 16.
Training will be conducted on a paid basis in correspondence mode in accordance with a contract concluded between a higher educational institution, organization, company or individual (work experience of at least 1 year), on the one hand, and Baku Higher Oil School, on the other.
Persons wishing to receive a second higher education must provide the following documents:
- Application addressed to the rector
- A copy of the work record book (the validity of work record book must be indicated)
- Notarized copies of a higher education diploma and diploma supplement
- Medical certificate of health status
- Identity document
- 4 photos of 3x4 cm
Persons who have received higher education abroad will be able to obtain a second higher education at BHOS only after their diplomas are recognized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan in accordance with the existing procedure. The submitted documents must meet the requirements of the university.