Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Türk Aviasiya və Kosmos Sənayesi Şirkətində təcrübə keçib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi Nihad Həbizadə Türkiyənin Yunus Əmrə İnstitutu və Türk Aviasiya və Kosmos Sənayesi Şirkətinin (TUSAŞ) təşkil etdiyi “Sky Global Mədəni mübadilə və Yay təcrübə proqramı”nda iştirak edib.
O, bu il ilk dəfə keçirilən tədbirdə iştirak etmək üçün müxtəlif ölkələrdən seçilən 10 nəfərdən biridir.
Nihad Həbizadə proqramın ilk 4 həftəsində TUSAŞ-nin Ankarada yerləşən “Akıncı” müəssisəsində NC proqramlaşdırma və avtomatlaşdırma üzrə təcrübə keçib. Təcrübədə uğurla iştirak edən BANM tələbəsi TUSAŞ-nin prezidenti və Baş icraçı direktoru, professor Temel Kotil tərəfindən sertifikatla təltif olunub.
Nihad Həbizadə proqramın son həftəsində Türkiyə mədəni irsinin tanıdılması məqsədilə Yunus Emre İnstitutu tərəfindən İstanbul, Ankara və Kapadokyanın tarixi yerlərinə təşkil edilən səfərdə iştirak edib.

Student of Baku Higher Oil School undertakes internship at Turkish Aviation and Space Industry Company
Nihad Habizade, a student of the Process Automation Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS), participated in the Sky Global Summer Exchange & Internship Program organized by the Yunus Emre Institute in Turkey and the Turkish Aviation and Space Industry Company (TUSAŞ).
He is one of 10 people selected from different countries to participate in this year's first-ever event.
During the first 4 weeks of the program, Nihad Habizade did an internship in NC Programming & Automation at the Akıncı enterprise of TUSAŞ in Ankara.
The BHOS student who successfully participated in the program was awarded a certificate by President and Chief Executive Officer of TUSAS, Professor Temel Kotil.
In the last week of the program, Nihad Habizade took part in a trip to the historical places of Istanbul, Ankara and Cappadocia, which was organized by the Yunus Emre Institute to promote the cultural heritage of Turkey.