Bakı Ali Neft Məktəbi yüksək bal toplayan daha bir abituriyentin seçimidir
Aysel Ələsgərova I ixtisas qrupu üzrə keçirilən imtahanda (blok imtahanı) maksimal nəticə - 400 bal toplayan abituriyentlərdən biridir. O, Sumqayıt şəhəri Nizami Gəncəvi adına Texniki və Təbiət Elmləri Liseyinin (TTEL) məzunudur.
Ümumilikdə 657.8 bal toplayan Aysel Ələsgərova da digər yüksək bal toplayan abituriyentlər kimi Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbəsi olmağı qarşısına məqsəd qoyub: “Hədəfim imtahandan 650 balı keçmək və ən prestijli ali məktəblərdən biri olan Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil haqqı qazanmaq olub. BANM-in təcrübə proqramları, keçirilən tədrisin yüksək səviyyədə olması xüsusilə, tədrisin ingilis dilində keçirilməsi və məzun olduqdan sonra yaranan iş imkanları məni bu Ali Məktəbin tələbəsi olmağa həvəsləndirdi. Buna görə də ən düzgün seçimin BANM olduğunu düşünürəm”.
Uğurlu abituriyent yüksək bal toplamaq istəyən şagirdlərə qəbul imtahanına hazırlaşarkən sistemli şəkildə çalışmalarını məsləhət görür: “400 bal yığmağı özümə məqsəd qoydum və buna da nail oldum. Eyni zamanda dostlarımla da vaxt keçirirdim. Müəllimlərim və valideynlərimin bu uğuru əldə edəcəyimə inamları tam idi. Abituriyentlərə məsləhətim odur ki, dərs oxumaqla yanaşı sosial həyatlarına da zaman ayırsınlar.Bu cür çalışmağın daha effektiv və uğurlu olacağını düşünürəm”.

Aysel Alasgarova is one of the applicants who scored the highest score (400 points) in the  block exam held for the first specialty group.
She is a graduate of the Technical and Natural Sciences Lyceum named after Nizami Ganjavi in Sumgait city.
Aysel, who scored a total of 657.8 points, set herself the goal of becoming a student of Baku Higher Oil School (BHOS), like other high-scoring applicants.
“My goal was to score more than 650 points in the exam and enter Baku Higher Oil School, one of the most prestigious universities. Internship programs, high-quality education, especially teaching in English, and job opportunities for graduates have encouraged me to become a student of this university. That's why I think that BHOS is my best choice.”
The successful applicant advises students who want to score high to study systematically when preparing for the entrance exam.
“I set myself a goal to score 400 points and I achieved it. At the same time, I would spend time with my friends. My teachers and parents were absolutely confident that I would achieve this success. My advice to the applicants is that, in addition to studying, they should devote time to their social life. I think that this kind of preparation will be more effective and successful.”