Bakı Ali Neft Məktəbində tələbələrin debatı keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Danışmaq qızıldır” adlı debat turnirinin final oyunu keçirilib. Final oyunu “3 Müşketyor” və “The Scanners” komandaları arasında baş tutub.
Oyundan öncə tələbələrlə görüşən BANM-in rektoru Elmar Qasımov iştirakçılara uğurlar arzulayaraq qeyd edib ki, BANM-in bütün klublarının, həmçinin Debat Klubunun tələbələr arasında belə layihələr həyata keçirməsi təqdirəlayiq haldır. Rektor bu cür oyunların tələbələrin bilikləri ilə yanaşı bacarıqlarının da inkişafında böyük rol oynadığını və onların sosial fəaliyyətinə müsbət təsir etdiyini qeyd edib.
Vətəndaş Cəmiyyətində Debat İctimai Birliyinin (DVC) sədri Ülviyyə Axundova BANM-də debata böyük önəm verildiyini vurğulayaraq iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
Maraqlı müzakirələrlə keçirilən final oyununun qalibi BANM-in tələbələri Emil Hüseynli, Nihad Rəcəbli, Firəngiz Süleymanovadan ibarət “The Scanners” komandası olub.

The final game of the “Speech is Golden” debate tournament has been held at Baku Higher Oil School (BHOS). The final game took place between the "Three Musketeers" and "The Scanners" teams.
BHOS Rector Elmar Gasimov met with the students before the game. He wished success to the participants, noting that it is commendable that all clubs of the university, including the Debate Club, implement such projects among students. The rector stressed that such games play a major role in the development of students' knowledge and skills and have a positive effect on their social participation.
Chairperson of the “Debate in Civil Society” Public Union Ulviyya Akhundova wished success to the participants, stressing that BHOS attaches great importance to holding debates among students.
“The Scanners” team, which consists of BHOS students Emil Huseynli, Nihad Rajabli and Firangiz Suleymanova, became the winner of the final game.