Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri nazir müavini ilə görüşüblər
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) bir qrup tələbəsi ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin müavini Firdovsi Əliyevlə görüşüb. Görüş Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun (BAMF) icra etdiyi “Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” layihəsi çərçivəsində fərqlənən tələbələrlə uğurlu rəhbər şəxslərin görüşü çərçivəsində həyata keçirilib. Firdovsi Əliyevlə görüşə BANM-də keçirilən təlimlərdə fərqlənən 3-ü Prezident təqaüdçüsü olmaqla Ali Məktəbin 10 tələbəsi dəvət edilib.
Əvvəlcə layihə barədə məlumat verən BAMF-in prezidenti Umud Mirzəyev layihənin məqsədi, görülən işlər və tələbə-gənclərin həyat və fəaliyyətində oynayacağı vacib roldan danışıb.
Daha sonra nazir müavini Firdovsi Əliyev tələbələrlə səmimi söhbət edib. O, karyera yolu, qarşısına çıxan çətinliklər, əsasını fiziki və mənəvi zəhmət təşkil edən tələbəlik illəri, eyni zamanda həyat yolundan, bugünkü fəaliyyətindən danışıb. Firdovsi Əliyev həmçinin tələbələri Azərbaycanın hazırki ekoloji vəziyyəti ilə bağlı məlumatlandırıb və bu sahədə görülən işlər, keçirilən layihələr və aksiyalardan bəhs edib.
Nazir müavini tələbələrin suallarını cavablandırıb, onlara karyera və həyatının prioritetlərindən danışıb.
Qeyd edək ki, 2022-ci ildə BAMF-ın Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirdiyi “Təhsil müəssisələrində tələbələrin sosial fəaliyyəti və inkişafı” layihəsi çərçivəsində 10 ali təhsil ocağı (bəzilərində 2 gün), eyni zamanda Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondunun mərkəzi ofisində olmaqla 904 tələbəyə 6 mövzu istiqamətində 54 təlim keçirilib. Azərbaycanlı tələbələrlə yanaşı, 14 ölkədən olan xarici tələbələrlə də görüşlər olub.

Students of Baku Higher Oil School meet with Deputy Minister
A group of students of Baku Higher Oil School (BHOS) has met with Deputy Minister of Ecology and Natural Resources Firdovsi Aliyev.
The meeting was organised within the framework of the project “Social activity and development of students in educational institutions” implemented by the International Eurasia Press Fund (IEPF).
10 BHOS students, including 3 presidential scholars, had been invited to the meeting with Firdovsi Aliyev.
At the meeting, IEPF President Umud Mirzayev spoke about the purpose of the project, the work done and the important role the project would play in the lives and activities of students and young people.
Then, Deputy Minister Firdovsi Aliyev had a sincere conversation with the students. He talked about his career path, the difficulties he faced, his student years, his life path and his current activities. Firdovsi Aliyev also spoke about the current environmental situation in Azerbaijan. He informed the students about the works, projects and actions carried out in this area. The deputy minister answered the students' questions and told them about his career and life priorities.
In 2022, within the project “Social activity and development of students in educational institutions” implemented by IEPF with the support of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, 54 trainings on 6 topics were held in 10 universities (in some of them for 2 days). In total, 904 students participated in these trainings.