Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdiri Bakı Ali Neft Məktəbinə təşəkkür edib
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdiri Mehriban Vəliyeva Bakı Elm Olimpiadasında göstərilən tərəfdaşlığa görə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımova təşəkkür məktubu göndərib.
Məktubda Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin əmrinə əsasən, ümumi təhsil müəssisələrinin şagirdlərinin təbiət elmlərinə (Fizika, kimya, biologiya) olan marağının daha da artırılması, onların bu sahədə nəzəri-təcrübi biliklərinin təkmilləşdirilməsi, praktik və yaradıcılıq qabiliyyətlərinin inkişaf etdirilməsi, istedadlarının üzə çıxarılması məqsədilə 8-10-cu sinif şagirdləri arasında Bakı Elm Olimpiadasının keçirilməsi və qaliblərin təltif olunmasında Bakı Ali Neft Məktəbinin tərəfdaşlığının təhsil pillələri arasında sağlam münasibətlərin qurulması istiqamətində görülən faydalı iş kimi yüksək dəyərləndirildiyi qeyd edilib.

Head of Baku City Education Department (BCED) Mehriban Valiyeva has sent a Letter of Thanks to Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov for the assistance BHOS extended to BCED in conducting Baku Science Olympiad.
In the letter, Mehriban Vəliyeva thanked Baku Higher Oil School for the support it provided in holding Baku Science Olympiad and awarding the winners. She also appreciated BHOS leadership’s contribution to establishing fruitful relations between Baku City Education Department and Baku Higher Oil School.
Baku Science Olympiad was organised according to the order of Baku City Education Department. The aim of the Olympiad, which was held among 8-10 grade students, was to increase the interest of students of general educational institutions in natural sciences (Physics, Chemistry, Biology), improve their theoretical and practical knowledge in this fields, develop their practical and creative abilities and reveal their talents.