“British Council”ın regional və ölkə direktorları Bakı Ali Neft Məktəbində
“British Council” təşkilatının Avropa üzrə regional direktoru Coanna Börk (Joanna Burke), Azərbaycan üzrə yeni təyin olunmuş direktoru Nərgiz Hacıyeva və imtahanlar üzrə meneceri Nərgiz Əkbərova Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olublar.
Ali Məktəbin kampusu, ACCA, IELTS İmtahan Mərkəzləri, laboratoriyalar ilə tanış olan qonaqlar sonra rektor Elmar Qasımovla görüşüblər.
Qonaqları Bakı Ali Neft Məktəbində görməkdən məmnunluğunu ifadə edən Elmar Qasımov onlara BANM haqqında məlumat verib və bildirib ki, burada tədris tam olaraq ingilis dilində həyata keçirilir. “British Council” və BANM arasındakı əməkdaşlığa toxunan rektor qeyd edib ki, rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsi fəaliyyətə başladığı ilk illərdən bu təşkilatla sıx əməkdaşlıq edir: “British Council” təşkilatının ən yaxın tərəfdaşlarından biriyik. Bakı Ali Neft Məktəbinin fəaliyyətə başlamasından ötən 10 il ərzində bu təşkilatla bir sıra böyük layihələr həyata keçirmişik. İngilisdilli tədris və IELTS imtahanlarının təşkili istiqamətində tərəfdaşlıq, müəllimlərin təlimlərinin təşkil edilməsi, ötən ilin iyun ayında Azərbaycanda ilk dəfə Bakı Ali Neft Məktəbində ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) Mərkəzinin açılması, həmçinin IELTS Qeydiyyat Mərkəzinin yaradılması bizim uğurlu əməkdaşlığımızın nümunələrindəndir”.
Elmar Qasımov, həmçinin ölkə üzrə yeni rəhbər Nərgiz Hacıyevanı təbrik edərək, ilk dəfə yerli kadrın təşkilatın Azərbaycan üzrə rəhbəri təyin edilməsinin qürurverici olduğunu vurğulayıb.
Bakı Ali Neft Məktəbinin kampusunu və burada yaradılan şəraiti yüksək qiymətləndirən regional direktor Coanna Börk bildirib ki, qısa müddətdə böyük nailiyyətlər əldə etmiş bu ali təhsil müəssisəsi ilə təşkilatın əməkdaşlığı çox uğurludur. O, Bakı Ali Neft Məktəbində açılan ACCA Mərkəzinin “British Council” təşkilatının ən mühüm layihələrindən biri olduğunu və qısa müddətdə dünya üzrə ən böyük mərkəzə çevrildiyini vurğulayıb.
“British Council” təşkilatının regional rəhbəri, həmçinin təşkilat və BANM arasındakı yüksək səviyyəli əməkdaşlığın daha da genişləndiriləcəyinə əminliyini ifadə edib.

After touring the university campus, ACCA and IELTS examination centers and  laboratories, the guests met with BHOS Rector Elmar Gasimov.
Expressing satisfaction with seeing the guests at Baku Higher Oil School, Elmar Gasimov  informed them about BHOS, noting that classes are conducted  at the university in English only.
“Since its establishment, Baku Higher Oil School has been cooperating closely with the British Council. We are one of the closest partners of this organization. Over the past 10 years since the establishment of Baku Higher Oil School, we have implemented a number of major projects with the British Council. Partnership in organizing trainings in English language and organizing IELTS exams, organization of teacher trainings, opening the ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) Centre at Baku Higher Oil School for the first time in Azerbaijan in June last year, and the establishment of IELTS Registration Centre is a clear evidence of our successful cooperation,” the rector said.
Elmar Gasimov also congratulated Nargiz Hajiyeva on her recent appointment as Country Director of British Council, noting that it is prideworthy that a local staff member was appointed for the first time as the head of the organization for Azerbaijan.
Regional Director Joanna Burke expressed a high opinion about the BHOS Campus and the conditions created there, saying that the British Council very successfully cooperates with Baku Higher Oil School, which has achieved great success in a short period of time. She noted that the ACCA Center opened at Baku Higher Oil School is one of the most important projects of the British Council and that it has become the largest center in the world in a short period of time. Joanna Burke also expressed confidence that the high-level cooperation between the British Council and BHOS will be further expanded.