BANM-in 700 ballı tələbəsi Məleykə Abbaszadəni təbrik etdi
Bakı Ali Neft Məktəbində yeni tədris ilinin başlanması münasibətilə keçirilən təntənəli mərasimdə Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının (TQDK) 2015/2016-cı tədris ili üzrə keçirilmiş qəbul imtahanında ən yüksək nəticə hesab olunan 700 balı toplayaraq Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) "Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi" ixtisasına qəbul olan Bərdə şəhərində anadan olmuş , Bərdə şəhər Akademik Zərifə Əliyeva adına texniki fənlər təmayüllü məktəb-liseyinin məzunu Arzu Həsənli TQDK-nın sədri Məleykə Abbaszadəni bütün abituriyentlər adından təbrik etdi.
Xatırladaq ki, Həsənli Arzu Ədalət qızı 1999-cu il, aprel ayının 2-də Bərdə şəhərində anadan olub. 2004-cü ildə Bərdə şəhər akademik Zərifə Əliyeva adına texniki fənlər təmayüllü məktəb-liseyinin 1-ci sinifinə daxil olub və 2015-ci ildə bu məktəbi əla qiymətlərlə bitirib. Təhsil aldığı müddətdə hər il Fəxri Fərmanla təltif olunub. Ölkədə keçirilən ictimai tədbirlərdə hər zaman fəal iştirak edib. Respublika üzrə keçirilən bilik yarışmalarında iştirak edərək, təhsil aldığı məktəbi layiqincə təmsil edib. TQDK-nın 2015/2016-cı tədris ili üzrə keçirilən qəbul imtahanında ən yüksək nəticə hesab olunan 700 balı toplayaraq Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasına qəbul olub.

Arzu Hasanli, graduate of the Technical Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva in Barda town, admitted to BHOS Process Automation Engineering programme with the highest 700 points gathered during 2015/2016 academic year entrance exam held by the State Students Admission Commission, thanked and congratulated SSAC Chairperson Maleyka Abbaszade on behalf of all prospective students.
Arzu Hasanli was born on April 2, 1999 in Barda town. She graduated with honor the Technical Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva in Barda in 2015. Throughout the whole education period, Arzu demonstrated high educational performance and was awarded honorary certificates. She has always been an active participant of public events held in our country. Arzu worthily represented her lyceum in knowledge contests held nationwide. She has been admitted to Process Automation Engineering programme at BHOS after having gathered the highest 700 points during the entrance exam for 2015/2016 academic year held by SSAC.