Bakı Ali Neft Məktəbinin daha 2 tələbəsi Xoşbəxt Yusifzadə təqaüdünə layiq görüldü
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) daha 2 tələbəsi SOCAR-ın Birinci vitse-prezidenti, akademik Xoşbəxt Yusifzadə adına tələbə təqaüdünə layiq görülüb.
BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi" ixtisasının V kurs tələbələri - Zərifə Cəbrayılova və Kənan Məmmədov akademik Xoşbəxt Yusifzadə adına təsis edilmiş tələbə təqaüdünü qazanıblar. Bakı Ali Neft Məktəbinin Elmi Şurasının bu qərarı onların tədris illəri ərzində əldə etdikləri yüksək nəticələr və Ali Məktəbin sosial-ictimai fəaliyyətindəki xüsusi aktivliyi nəzərə alınaraq verilib.
Qeyd edək ki, bu tələbə təqaüdü akademik Xoşbəxt Yusifzadənin 90 illik yubileyi ilə əlaqədar olaraq Bakı Ali Neft Məktəbi tərəfindən (SOCAR-ın Şurasının 13 nömrəli, 17 mart 2020-ci il tarixli Qərarına əsaslanaraq) təsis edilib. Belə ki, hər il BANM-in 2 nümunəvi IV və ya V kurs tələbələri bu təqaüddən yararlanmaq imkanına malikdirlər.

Two more students of Baku Higher Oil School (BHOS) have been awarded a scholarship named after the First Vice-President of SOCAR, Academician Khoshbakht Yusifzade. The awardees are 5th year students of Petroleum Engineering Department Zarifa Jabrayilova and Kanan Mammadov.
The BHOS Scientific Council made a decision to award the scholarship to these students taking into account the high results achieved by them during the academic years and their especially activate participation in the sosial life of the university.
This student scholarship was established by Baku Higher Oil School in connection with the 90th anniversary of academician Khoshbakht Yusifzade (based on Resolution No. 13 of the SOCAR Council dated March 17, 2020). It is awarded yearly to two exemplary 4th or 5th year students of Baku Higher Oil School.