Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi "Qış düşərgəsi"ndə iştirak edir
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbəsi Müşviq İskəndərov Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun (ARTİ) təşkilatçılığı ilə Quba rayonunda həyata keçirilən tələbələrin "Qış düşərgəsi"ndə iştirak edir. Müşviq İskəndərov Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbəsidir.
9 gün davam edəcək düşərgə fevralın 13 - də yekunlaşacaq. "Qış düşərgəsi"ndə gün boyu maraqlı və əyləncəli tanışlıq, komanda oyunları ilə tələbələr arasında informasiya mübadiləsi, təlimlər və təqdimatlar təşkil olunur. Təlimlərin sonunda tələbələr arasında yekun qiymətləndirmə keçirilir, maraqlı müzakirələr aparılır.
Müxtəlif təlimlər və təqdimatlarla yanaşı, tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili və dəyərləndirilməsi üçün nəzərdə tutulmuş proqramlar: intellektual və stolüstü oyunlar, aktiv müzakirələr və diskussiyalar, müxtəlif qrup işləri ilə düşərgə həm öyrədici, inkişafetdirici, həm də əyləncəli mühitə çevrilir. Düşərgədə tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli keçirilməsi yüksək səviyyədə təmin edilib.

Third-year student of the Petroleum Engendering Department of Baku Higher Oil School (BHOS) Mushvig Iskandarov is participating in the Winter Camp organized by the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan in Guba district.
The camp will run for 9 days until February 13. The program of the Winter Camp includes educational, developmental and entertaining activities.
The participants of the Winter Camp take part in entertaining activities, such as meetings with interesting persons, team games, debates, trainings and presentations.
Upon completion of the trainings, a final evaluation of students’ performance is held and interesting discussions are conducted.
The participants of the Winter Camp can also usefully spend their leisure time by taking part in intellectual and board games, active discussions and debates, and other group activities.