BANM xarici tələbələrin gözündə
Belka Acevedo Lozano Perudandır. Azərbaycan dövlətinin təqaüdü ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin Neft və qaz texnologiyaları üzrə magistratura səviyyəsinin II kursunda təhsil alır. Kimya mühəndisidir. O, Kanadanın Alberta Universitetində tədqiqat üzrə təcrübə keçib, Hindistan Neft İnstitutunun təqaüdünü qazanıb. Burada neft və emal sənayesi üzrə ixtisaslaşıb.
Belka deyir ki, BANM-də əldə etdiyi biliklərin onun üçün böyük faydası var: “Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil səviyyəsi ən yüksək beynəlxalq standartlarla rəqabət aparmaq gücündədir”.
Belka BANM-də təhsil almağın ona dəyərli həyat təcrübələri qazandırdığını da bildirir: “Burada olduğum müddətdə yüksək səviyyədə təhsil almaqla yanaşı, müxtəlif regionları gəzmək imkanım oldu, bu ölkənin tarixini öyrəndim”.

BHOS through the eyes of foreign students
Belka Acevedo Lozano is from Peru. Belka is a 2-year student of master's degree program in Oil & Gas Technology at Baku Higher Oil School, where she was admitted with a scholarship from the Azerbaijani state. Belka is a chemical engineer. She completed a research internship at the University of Alberta in Canada and won a scholarship from the Indian Institute of Petroleum. Belka specializes here in the oil and refining industry.
Belka says that the knowledge she has gained at BHOS is of great benefit to her. “The quality of education at Baku Higher Oil School meets the highest international standards”.
Belka also says that studying at BHOS has given her valuable life experiences. “As a BHOS student, along with receiving high quality education, I have had the opportunity to travel to different regions and to learn the history of this country."