Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbə və məzunlarından Magistratura imtahanlarında yüksək nəticə
2021/2022-ci tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul olmaq üçün keçirilən imtahanın nəticələrinə əsasən, Bakı Ali Neft Məktəbinin bir neçə tələbə və məzunu yüksək nəticələr göstərib.
Magistraturaya qəbul imtahanlarının nəticələrinə görə, bu il ən yüksək bal toplayanlardan biri Bakı Ali Neft Məktəbinin Kimya mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Fatimə Abdinli rus bölməsi üzrə Respublika I olub. O, 89 balla bu nəticəni əldə edib. Bakalavr pilləsi üzrə 695 bal toplayaraq Ali Məktəbə qəbul olan F.Abdinli magistratura təhsilini də BANM-də davam etdirmək niyyətindədir.
Ali Məktəbin Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının 2020-ci il məzunu Əli Nuraliyev isə, 93 bal toplayaraq Respublika üzrə II yerdə qərarlaşıb. Kimya mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Səfər Usubov  heç bir hazırlıq keçmədən 92 balla Respublika üzrə III ən yüksək bal toplayan bakalavr olub.
Bundan başqa, Kimya mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Ağaqardaş Camalov və  Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Fərid Kərimli hər biri 91 bal toplayaraq Respublika üzrə IV yerdə qərarlaşıblar. A. Camalov Bakı Ali Neft Məktəbinin “Yatağın qiymətləndirilməsi və idarə olunması”, F.Kərimli isə “Texniki sistemlərdə informatika və idarəetmə” ixtisaslaşması  üzrə təhsil almağı planlaşdırır.
Qeyd edək ki, imtahanda ən yüksək nəticə 96 bal olub. Toplanılması mümkün olan maksimal bal isə 100 bal təşkil edir.
Məlumat üçün bildirək ki, magistraturaya  qəbul  imtahanı  üzrə yüksək  nəticə  göstərərək  Respublika  birincisi  olan  Pərviz  Vəliyev  də Bakı  Ali Neft  Məktəbini  seçəcək. O,  Kimya  mühəndisliyi  ixtisası  üzrə  təhsil almağı  planlaşdırır.

Students and graduates of Baku Higher Oil School shown high results in entrance exams for masters degree programs
Several students and graduates of Baku Higher Oil School (BHOS) have shown high results in the entrance exams for the master's degree programs of universities and Azerbaijan National Academy of Sciences’ higher educational institutions for the 2021/2022 academic year.
Thus, Fatima Abdinli, a fifth-year student of the Chemical Engineering Department of BHOS, achieved the highest results in the entrance exams for the master's degree.  By gaining 89 points, she took first place in the republic for this indicator. It should be noted that Fatima Abdinli enrolled in BHOS Bachelor’s Degree Program with 695 points.
Ali Nuraliyev, a graduate of the Petroleum Engineering Department of 2020, took second place in the republic for this indicator, gaining 93 points.
Fifth-year student of the Chemical Engineering Department Safar Usubov took third place in the republic, gaining 92 points. It should be noted that he achieved this result without any preparation.
Fifth year student of the Chemical Engineering Department Agagardash Jamalov and fifth year student of the Process Automation Engineering Department Farid Karimli took fourth place in the republic, gaining 91 points each.
Agagardash Jamalov plans to study at Baku Higher Oil School in the specialty of
Field Assessment and Management, and Farid Karimli - in the specialty of Management and Informatics in Technical Systems.
The highest score achieved in the exams was 96 points. The maximum score that can be gained is 100 points.
It should be noted that Parviz Veliyev, who showed the highest result in the republic in the entrance exams for master's degree programs, plans to study at Baku Higher Oil School in the specialty of Chemical Engineering.