BANM Neft-qaz mühəndisliyi ixtisası üzrə təkrar ali təhsil üçün sənəd qəbulu elan edir
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) 2020/2021-ci tədris ilində “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə təkrar ali təhsil almaq üçün qiyabi şöbəyə sənəd qəbulu elan edir:
Tədris ödənişli əsaslarla distant və ya qiyabi formalarda təşkil edilir. Təkrar ali təhsil müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla (iş stajı 1 ildən az olmayaraq) Bakı Ali Neft Məktəbi arasında bağlanılmış müqavilələr əsasında həyata keçirilir. Təkrar ali təhsil almaq istəyənlər aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidir.
• Rektorun adına ərizə.
• göndəriş-zəmanət məktubu (məktubun əsli poçtla və ya şəxsən təqdim edilir).
• əmək kitabçasının surəti (hazırda işləməsi göstərilmək şərtilə).
• ali təhsil haqqında sənədin diplom və diploma əlavənin notarial qaydada təsdiqlənmiş surətləri.
• sağlamlıq haqqında arayış.
• şəxsiyyəti təsdiq edən sənəd.
• 3/4 sm ölçüdə 4 ədəd fotoşəkli.
Xarici ölkələrdə ali təhsil almış şəxslər yalnız diplomları mövcud qaydada Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən tanındıqdan sonra BANM-də təkrar ali təhsil ala bilər. Təqdim olunan sənədlər müvafiq tələblərə cavab verdiyi halda iddiaçılar təkrar ali təhsil almaq hüququnu qazanırlar. Qəbul zamanı dövlət orqanlarının tövsiyə məktubu ilə gələn şəxslərə üstünlük verilir.
Sənədlərin qəbulu 21 sentyabr 2020-ci il tarixinə qədər saat 10:00-dan 17:00-dək (şənbə və bazar günləri istisna olmaqla) BANM-in Xətai korpusunda (Xocalı pr. 30, otaq 301) aparılacaqdır.

BHOS announces acceptance of documents for obtaining second higher education in Petroleum Engineering specialty
Baku Higher Oil School (BHOS) announces the acceptance of documents for obtaining a second higher education in the specialty "Petroleum Engineering" in the 2020/2021 academic year:
Training will be conducted on a paid basis in distance or correspondence modes in accordance with a contract concluded between a higher educational institution, organization, company or individual (work experience of at least 1 year), on the one hand, and Baku Higher Oil School, on the other.
Persons wishing to receive a second higher education must provide the following documents:
- Application addressed to the rector
- Letter of guarantee (the original of the letter is delivered by mail or in person)
- A copy of the work record book (the validity of work record book must be indicated)
- Notarized copies of a higher education diploma and diploma supplement
- Medical certificate of health status
- Identity document
- 4 photos of 3x4 cm
Persons who have received higher education abroad will be able to obtain a second higher education at BHOS only after their diplomas are recognized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan in accordance with the existing procedure.
The submitted documents must meet the requirements of the university.
Preference will be given to those candidates who have a letter of recommendation from a government agency.
Documents will be accepted until September 21, 2020 from 10:00 to 17:00 (except Saturday and Sunday) in the Khatai Building of BHOS (30, Khojaly Avenue, room 301).