Bakı Ali Neft Məktəbi Onlayn təhsil və biliyin qiymətləndirilməsi: çağırışlar və imkanlar mövzusunda vebinar keçirəcək
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM), İstanbul Texniki Universiteti (İTU) və  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) birgə təşkilatçılığı ilə COVID-19 pandemiyası dövründə “Onlayn təhsil və biliyin qiymətləndirilməsi: çağırışlar və imkanlar” mövzusunda vebinar keçiriləcək. “Zoom” platforması üzərindən təşkil olunacaq vebinarda pandemiya dövründə məsafədən tədrisin və onlayn qiymətləndirmənin  keyfiyyətli şəkildə təşkili ilə bağlı təqdimatlar olacaq və fikir mübadiləsi aparılacaq.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, İstanbul Texniki Universitetinin rektoru Mehmet Karaca, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru Ədalət Muradov, Qara Dəniz Universitetləri Şəbəkəsinin Baş katibi  Eden Mamut vebinarda açılış nitqi ilə çıxış edəcəklər.
İstanbul Texniki Universitetinin Tədris işləri üzrə prorektoru Fuat Aydın, Elm və tədqiqat işləri üzrə prorektoru Alper Ünal, İnformasiya texnologiyaları Mərkəzinin müdiri Cüneyt Tantu isə məruzəçi qismində təqdimat edəcəklər.
Vebinarda Azərbaycanın müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin, eləcə də Bakı Ali Neft Məktəbinin rəhbər şəxsləri, professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak edəcəklər.  Ümumilikdə vebinara 200-dən çox iştirakçı qatılacaq.

Baku Higher Oil School to host webinar on Online Education and Knowledge Assessment: Challenges and Opportunities
Baku Higher Oil School (BHOS), together with the Istanbul Technical University (ITU) and Azerbaijan State University of Economics will hold a webinar on the topic "Online Education and Knowledge Assessment: Challenges and Opportunities."
The webinar, which will be hosted on the Zoom platform, will feature presentations on effective organization of distance education and online assessment during the COVID-19 pandemic. The participants of the webinar will also exchange views on related issues.
Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, Rector of Istanbul Technical University Mehmet Karaca, Rector of Azerbaijan State Economic University Adalat Muradov, Secretary General of Black Sea Universities Network Eden Mamut will deliver keynote speeches at the webinar.
The ITU Vice-Rector for Academic Affair Fuat Aydin, the ITU Vice-Rector for Science and Research Alper Unal, Director of the Center for Information Technology Kuneit Tantu will make presentations at the webinar.
The webinar will be attended by heads, teachers and students of various universities in Azerbaijan, including BHOS. In total, more than 200 people will take part in the webinar.