Bakı Ali Neft Məktəbinin 2 komandası CanSat müsabiqəsinin əsas mərhələsinə vəsiqə qazanıb
Bakı Ali Neft Məktəbinin 2 komandası “CanSat Azərbaycan 2020” tələbə model peyk müsabiqəsinin “Reallaşdırma” mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Əsas mərhələyə vəsiqə qazanan 6 təhsil müəssisəsini təmsil edən 10 komandadan məhz ikisi Bakı Ali Neft Məktəbinin komandası olub.
Bunlar Ali Məktəbin tələbələrindən ibarət “Undefined Five Objects” və “Canis Majoris” komandalarıdır.
"Azərkosmos" və Təhsil Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “CanSat Azərbaycan 2020” model peyk müsabiqəsinin “Layihələndirmə” mərhələsində ümumilikdə 9 təhsil müəssisəsindən 15 komanda iştirak edib.
Komandalar tərəfindən təqdimatlar “Zoom” onlayn platforması üzərindən nümayiş olunub.
Komandaların sənədlərinin və təqdimatlarının qiymətləndirilməsi müsabiqənin "Qiymətləndirmə meyarları" əsasında “CanSat Azərbaycan” layihəsinin ekspertləri tərəfindən aparılıb.

Two teams of Baku Higher Oil School enter main round of CanSat competition
Two teams of Baku Higher Oil School have entered the “Realization” round of the student satellite model competition “CanSat Azerbaijan 2020”.
10 student teams representing 6 educational institutions will compete in the main round of the competition. Two of these teams – Undefined Five Objects and Canis Majoris – represent Baku Higher Oil School.
In total, 15 teams from 9 educational institutions took part in the “Design” round of the student satellite model competition “CanSat Azerbaijan 2020”, jointly organized by Azercosmos and the Ministry of Education.
The teams made presentations of their models through the ZOOM online platform.
Evaluation of documents and teams’ presentations was carried out by experts from the CanSat Azerbaijan project in accordance with the competition’s evaluation criteria.