BANM-in tələbələri Azərikimya İstehsalat Birliyində təcrübəyə başladılar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) "Kimya mühəndisliyi" ixtisası üzrə II və III kurs tələbələri yay istehsalat təcrübəsi müddətində “Azərikimya” İstehsalat Birliyində təcrübə keçəcəklər. Bu məqsədlə BANM-in tələbələri rektor Elmar Qasımovun rəhbərlik etdiyi heyətlə birgə "Azərikimya" İstehsalat Birliyində olublar.
Tədbiri giriş sözü ilə açan "Azərikimya" İstehsalat Birliyinin rəhbəri, millət vəkili Muxtar Babayev təcrübə müddətində tələbələr üçün istehsalat yönümlü proqram qurulduğunu dedi. O, Azərbaycanın ən qabaqcıl ali təhsil müəssisəsinin rəhbərliyini və tələbələrini “Azərikimya” İstehsalat Birliyində görməkdən məmnun olduğunu bildirdi. Muxtar Babayev gələcəkdə peşəkar mühəndis kadrlar kimi yetişməkdə bu təcrübənin tələbələr üçün böyük rolu olacağını bildirdi. O, “Azərikimya” İstehsalat Birliyinin yaranmasından da söz açdı, görülən işlərdən danışdı və tələbələrə uğurlar arzuladı.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov "Azərikimya" İstehsalat Birliyinin rəhbərliyinə səmimi qarşılanmaya və burada yaradılan şəraitə görə təşəkkür etdi. Rektor Elmar Qasımov istehsalat təcrübəsinin tələbələr üçün çox vacib olduğunu bildirdi. O, bu imkanın tələbələrin gələcək karyerasında ilk addım olduğunu dedi. Elmar Qasımov əmək bazarında rəqabətin müasir dünyanın ən vacib məsələlərindən biri olduğunu vurğuladı. O, tələbələrə bu imkandan yararlanmağı tövsiyə etdi və onlara uğurlar arzuladı.
Ümumilikdə, BANM-in 38 tələbəsi "Azərikimya" İstehsalat Birliyinin strukturlarında istehsalat təcrübəsi keçəcəklər. Onlardan 18 nəfəri isə, 2 ay müddətində ödənişli əsaslarla təcrübə keçəcəklər. Belə ki, "Azərikimya" həmin tələbələrlə müvəqqəti əmək müqaviləsi bağlayacaq və onlar iki ay müddətində maaşla təmin olunacaqlar.

BHOS Students started internship at Azerikimya
BHOS 2nd and 3rd year students of Chemistry Engineering will do their summer internship at "Azerikimya" Production Union. With this purpose students with the delegation headed by BHOS rector Elmar Qasimov visited "Azerikimya" Production Union.
Opening the meeting, head of "Azerikimya" and deputy Mukhtar Babayev said that industry oriented program was prepared for students’ internship. He mentioned his pleasure of welcoming administration and students of one of the leading higher educational institutions of Azerbaijan. Mukhtar Babayev also underlined that internship would play a great role in training students as future engineers. He briefed on the history of foundation of "Azerikimya" and its activities and wished students success.
In turn, rector Elmar Gasimov thanked management of "Azerikimya" for warm welcome and conditions created for BHOS students. Rector pointed out the importance of internship for students. He also added that this opportunity would be the first step for students to build their future career. E. Gasimov also stressed that competition at labor market is one of the crucial issues of today’s world. He recommended students to take use of the opportunities created for them and wished them success.
Total number of 38 students will do internship at “Azerikimya” premises 18 of which within 2 months will have paid one.