Vyetnam Milli Televiziyasının nümayəndə heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində
Vyetnam Milli Televiziyasının nümayəndə heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində olub. Onlar Azərbaycan Vyetnam əlaqələrinin 60 illiyinə həsr olunmuş sənədli film üçün Bakı Ali Neft Məktəbində çəkilişlər həyata keçiriblər. Ali Məktəbin laboratoriyaları, tədris otaqları, kitabxana, idman zalları və yataqxanasında çəkiliş aparılıb, onlara BANM-in fəaliyyəti, tədris prosesi barədə ətraflı məlumat verilib.
Daha sonra qonaqları Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov qəbul edib.
Qarşılıqlı əlaqələrdən bəhs edən rektor 2014-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Vyetnam Sosialist Respublikasına dövlət səfəri ilə ölkələr arasındakı münasibətlər tarixində yeni səhfə açıldığını, son illər əlaqələrin bütün sahələr üzrə inkişaf etdiyini bildirib. Rektor iki ölkə arasında çoxşaxəli əməkdaşlıq qurulduğunu, təhsil və enerji sektorunda da əlaqələrin genişləndiyini qeyd edib. BANM-dəki təhsil və tələbələrə yaradılan şərait barədə məlumat verən E.Qasımov vyetnamlı gənclərin BANM-də təhsil almasına maraqlı olduğunu vurğulayıb.
Vyetnam Milli Televiziyasının rejissoru Nguayen Hoang Long çəkiliş üçün yaradılan şəraitə və səmimi qəbula görə təşəkkür edib. Yeni yaranmasına baxmayaraq, BANM-in kampusunun yüksək standartlara cavab verdiyini və təhsil üçün bütün zəruri şəraitin yaradıldığını bildirib. O, yaxın müddətdə vyetnamlı gənclərin də Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil alacağına ümidvar olduğunu deyib.

Delegation from National Television of Vietnam visits Baku Higher Oil School
A delegation from the National Television of Vietnam visited Baku Higher Oil School (BHOS). The foreign guests filmed in BHOS a documentary dedicated to the 60th anniversary of the establishment of Azerbaijani-Vietnamese relations. The filming was carried out in the laboratories, classrooms, library, gyms and dormitory of the school. The guests were informed in detail about the activities of BHOS and the education process. Then, the guests were received by Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov.
Speaking about the relationship between the two countries, the rector noted that the state visit of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to the Socialist Republic of Vietnam in 2014 opened a new chapter in the history of Azerbaijani-Vietnamese relations and that in recent years, relations between Azerbaijan and Vietnam have been developing in all areas.
Elmar Gasimov emphasized that multilateral cooperation has been established between the two countries and that Azerbaijani-Vietnamese ties in the field of education and energy are also expanding.
Speaking about the education process in BHOS and the conditions created for students in the school, the rector noted that Vietnamese youth are interested in studying at BHOS.