Emin Hüseynov Bakı Ali Neft Məktəbində master-klass keçib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın köməkçisi Emin Hüseynov Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Biznesin İdarə olunması üzrə Tədris Mərkəzinin “Professional biznes müzakirələri” adlı sessiyaları çərçivəsində MBA tələbələrinə “Daha güclü, inkluziv və dayanaqlı inkişaf: Azərbaycanın nümunəsində” mövzusunda master-klass keçib.
Master-klassda maraqlı məqamlara toxunan Emin Hüseynov BANM tələbələrinə bir ölkənin iqtisadi cəhətdən inkişafında əsas üç amilə - daha güclü olmaq, inkluzivlik və dayanıqlılığa diqqət çəkərək, onlar arasında optimal balansın saxlanılmasının vacibliyini xüsusi qeyd edib. Daha sonra o, təqdimatında iqtisadi inkişaf və onun üç amilini 1995-2019-ci illər üzrə Azərbaycanın nümunəsində izah edib: 1995-2004-cü illər - dirçəlmə və stabillik dövrü, 2005-2014-cü illər - neft bumu dövrü və 2014-2019-cu illər - post-neft dövrü.
“Əsas məsələ bundan sonra başlayır. Gələcəyə necə gedirik? Bundan sonrakı istiqamətimiz və hədəfimiz nədir, hansı strateji planlarımız var? – bu sualların cavabını vermək lazımdır. Önəmli məsələlərdən biri də getdiyimiz yolda risklər və çətinlikləri müəyyən etmək vacibdir. Daha nələr etmək, nələri düzəltmək olar ki, hədəfə çataq” - deyə Emin Hüseynov fikirlərini BANM tələbələri ilə bölüşüb.
Master klass zamanı o MBA tələbələrini maraqlandıran sualları cavablandırıb və rektor Elmar Qasımova Ali Məktəbdə sessiya üçün yaradılmış şəraitə görə təşəkkürünü bildirib.

Assistant to the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva, Emin Huseynov, held a master class at Baku Higher Oil School (BHOS) on the topic “More powerful, inclusive and sustainable development: through the example of Azerbaijan” for MBA students.
The master class was organized as part of the sessions conducted by the Business Administration Training Center on the topic "Professional Business Talks”.
Speaking at the event, Emin Huseynov noted that for the economic development of a country, three important factors are necessary: power, inclusiveness, stability, and that it is very important to maintain an optimal balance between them.
Then, using the example of Azerbaijan, he explained how these three factors have influenced the country's economic development from 1995 to 2019: 1995-2004 – the period of revival and stability, 2005-2014 – the period of oil boom, and 2014-2019 – the post-oil period.
“And what period will come after the post-oil period? To answer this question it is necessary to answer the following questions: How do we go into the future? Which direction should we go now? What are our goals? What are our strategic plans? Will we be able to identify risks and problems awaiting us along the way? What else can we do to achieve the goal?” Emin Huseynov said.
During the master class, intense discussions were held around these questions. Then, Emin Huseynov answered MBA students’ questions and thanked BHOS Rector Elmar Gasimov for the support in organizing the master class.